Aktuality
Philipp Tvaroha o svém angažmá v Německu
Popiš svou kariéru. Kde jsi začínal, kdo tě trénoval, na co rád vzpomínáš... Fotbal jsem začal hrát v 6 letech , hned po přestěhování z Německa do Čech. Šel jsem na zkušební trénink na Spartu, kde v tu dobu hrál můj bratranec, díky kterému jsem měl trochu snazší se tam přijít ukázat. Kde nyní hraješ, jak se rodil tvůj přestup ze Sparty, kdo ti pomáhal?Po asi týdnu tréninků mi můj první trenér Pavel Čunát řekl, že je se mnou spokojený a mohu zůstat v týmu. Byl jsem moc rád. Trenéra Pavla Čunáta jsem měl ještě 3 roky a pak náš ročník převzal pan Vavříček, šéf sparťanských přípravek. S ním jsme vyhráli v kategorii U10 mezinárodní turnaj 32 týmů v Lipsku, což byl veliký úspěch. Pak jsem přešel do žáků, kde jsem se shodou okolností potkal zase s trenérem Pavlem Čunátem na dva roky. V U15 čili starších žácích, jsme s trenérem Kopáňkem slavili velké úspěchy, vyhráli jsme mistrovství republiky...
Popiš svou kariéru. Kde jsi začínal, kdo tě trénoval, na co rád vzpomínáš...
Fotbal jsem začal hrát v 6 letech , hned po přestěhování z Německa do Čech. Šel jsem na zkušební trénink na Spartu, kde v tu dobu hrál můj bratranec, díky kterému jsem měl trochu snazší se tam přijít ukázat.

Kde nyní hraješ, jak se rodil tvůj přestup ze Sparty, kdo ti pomáhal?

Po asi týdnu tréninků mi můj první trenér Pavel Čunát řekl, že je se mnou spokojený a mohu zůstat v týmu. Byl jsem moc rád. Trenéra Pavla Čunáta jsem měl ještě 3 roky a pak náš ročník převzal pan Vavříček, šéf sparťanských přípravek. S ním jsme vyhráli v kategorii U10 mezinárodní turnaj 32 týmů v Lipsku, což byl veliký úspěch. Pak jsem přešel do žáků, kde jsem se shodou okolností potkal zase s trenérem Pavlem Čunátem na dva roky. V U15 čili starších žácích, jsme s trenérem Kopáňkem slavili velké úspěchy, vyhráli jsme mistrovství republiky a Nike premiér cup, což byl krásný zážitek. V dorostu jsme dvakrát po sobě vyhráli mistrovský titul a vyhráli český Memoriál V. Marečka v kategorii U16 a U17 s panem Havlíčkem, který teď trénuje druholigovou Vlašim. Minulý rok jsme vyhráli mistrovský titul v kategorii U19 a postoupili jsme z prvního kola UEFA Youth League. V létě jsem přestoupil do německého Ingolstadtu, přestup i jednání byla zdlouhavá, ale nakonec se to povedlo. S přestupem mi pomáhal i pan Lokvenc, který mi zařídil týdenní testy v lednu v Německu. Tam jsem se jim zalíbil a dále mě sledovali při zápasech za Spartu, kde jsem je přesvědčil a rozhodli se pro mne. U jednání se Spartou mi pomohl pan Jiří Zíma.

Jak bys porovnal soutěže dorostenecké ligy v ČR a Německu, tréninkové p
odmínky..
Myslím si, že Ingolstadt má podobné tréninkové centrum jako Sparta, rozdíl je jen v tom, že tréninkové centrum má hned u hlavního stadionu, takže je tam velká možnost se s hráči A-týmu pravidelně potkávat. Řekl bych, že soutěž je tvrdší a soubojovější. Jinak tréninky jsou ve směs hodně podobné, jen tady častěji hrajeme malé zápasy (hry) nebo i klasicky modelové utkání 11 na 11.

Jak si vedeš v Ingolstadtu, jak hraješ, do jaké chodíš školy, kde bydlíš...

V Německu jsem spokojený, v soutěžních zápasech jsem odehrál zatím všechny zápasy. Trenéři jsou se mnou spokojení. Trénuji s béčkem a "19", ale zápasy zatím hraji jen za 19. Studuji na technické vysoké škole v Ingolstadtu obor podniková ekonomie a chodím si i na brigádu přivydělat. Je to docela náročné všechno stihnout, ale jsem rád, že mám stále co dělat, máme dobrou partu a myslím, že jsem sem zapadl. Bydlím na kraji Ingolstadtu, mám to 10 minut na fotbal a 10 minut do centra autem, takže paráda.

Jaké máš plány do budoucna?

Můj plán je, že bych chtěl zimní přípravu začít s béčkem a pomalu nakukovat do 4. německé ligy (kterou hraje B - tým) a postupně se dostávat i na tréninky s áčkem. Samozřejmě největší můj cíl je hrát v A-týmu Bundesligu.


Více...
Méně...

Michael Lüftner zažil první zápas v REPRE
Na minulém srazu se jen rozkoukával, nyní dostal Michael Lüftner příležitost na hřišti. Poprvé nastoupil v dresu fotbalové reprezentace a byl u vítězství 5:0 nad San Marinem. Češi tak už rozhodnutou kvalifikaci o mistrovství světa zakončili na nepostupovém třetím místě. „Tým má velký potenciál, když bude pohromadě a trenér zůstane, tak to příští kvalifikaci může být lepší," řekl Lüftner.   Má za sebou mimořádně vyvedený rok. V zimě přestoupil do Slavie, se kterou vyhrál titul. Zahrál si na mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let, přestoupil do zahraničí, do dánské Kodaně. „Pro mě je to pohádka, všechno se mi daří," uvedl.K tomu třiadvacetiletý střední obránce nakoukl i do seniorského áčka, v předchozím dvojutkání s Německem a Severním Irskem nenastoupil, nyní se dočkal reprezentační premiéry. „Splnil jsem si dětský sen, hrát za mou vlast je nejvíc, co můžu dokázat. Jsem za to...
Na minulém srazu se jen rozkoukával, nyní dostal Michael Lüftner příležitost na hřišti. Poprvé nastoupil v dresu fotbalové reprezentace a byl u vítězství 5:0 nad San Marinem. Češi tak už rozhodnutou kvalifikaci o mistrovství světa zakončili na nepostupovém třetím místě. „Tým má velký potenciál, když bude pohromadě a trenér zůstane, tak to příští kvalifikaci může být lepší," řekl Lüftner.
 
Má za sebou mimořádně vyvedený rok. V zimě přestoupil do Slavie, se kterou vyhrál titul. Zahrál si na mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let, přestoupil do zahraničí, do dánské Kodaně. „Pro mě je to pohádka, všechno se mi daří," uvedl.K tomu třiadvacetiletý střední obránce nakoukl i do seniorského áčka, v předchozím dvojutkání s Německem a Severním Irskem nenastoupil, nyní se dočkal reprezentační premiéry.

„Splnil jsem si dětský sen, hrát za mou vlast je nejvíc, co můžu dokázat. Jsem za to rád. Musím zaklepat, mám za sebou krásný rok."
Měli jste vlastně proti outsiderovi ze San Marina potřebnou motivaci?
Určitě, věděli jsme, že musíme vyhrát, abychom se dostali do druhého koše pro kvalifikaci o mistrovství Evropy. Byl to důležitý zápas a jsme rádi, že jsme ho vyhráli o pět gólů, byť to klidně mohlo být 10:0. Zahodili jsme mraky šancí.
Jak se zápas, v němž soupeř příliš neútočí, hraje střednímu obránci?
Pro mě osobně je takový zápas těžší, musíte se koncentrovat na jejich dvě tři šance, protiútoky. Je to těžší než normální zápas.
Když jste viděl, kolik hráčů se v národním týmu v poslední době objevilo, řekl jste si, že by mohla přijít pozvánka i vám?
Vůbec jsem na to nemyslel.
Na co podle vás současný reprezentační výběr má?
Nechtěl bych hodnotit zápasy, které jsem sledoval jenom na dálku. Ale teď když jsem mezi klukama byl, tak si myslím, že kádr má velkou kvalitu. Ano, nepovedlo se postoupit na mistrovství světa, ale hráči nejsou špatní, jak se o nich píše. Mají velkou kvalitu, hrají v zahraničí. Tým má velký potenciál, když bude pohromadě a trenér zůstane, tak to příští kvalifikaci může být lepší.
Proč se nepovedlo postoupit na mistrovství světa?
Do toho se nechci pouštět, to by byl jen názor nějakého fanouška, který na to koukal u televize. V tomhle případě jsem to byl já. Když někdo, kdo jenom sedí u televize, komentuje mé výkony, tak se mi to také nelíbí. Kvalifikace se bohužel nepovedla, teď se musíme soustředit na Euro.
Více...
Méně...

Rozhovor se 4 reprezentanty U21
Hned čtyři naši klienti se objevili v nominaci trenéra U21 Vítězslava Lavičky na první utkání kvalifikace o postup na EURO 2019 v Jablonci. Karel Knejzlík, David Machalík, Lukáš Provod a Laco Takács. Položili jsme jim dvě otázky: Jak hodnotí svůj výkon v utkání s Běloruskem a výkon celého mužstva: David Machalík První poločas byl trochu nervózní, neměl jsem moc míčů, když jsem nějaký dostal bylo to do souboje a to mi nevyhovuje. V druhém poločase jsem už míčů měl víc a snažil jsem se hrát ofenzivně. Některé akce se mi povedly a některé ne, ale vždycky je na čem pracovat a možnost se zlepšit. Začátek utkání nás zaskočil, hráli jsme ustrašeně a hodně v hloubce. Potom nám pomohl první gól, mohli jsme se uklidnit a hrát svoji hru. V druhém poločase jsme měli šance zápas rozhodnout, ale selhali jsme. Ke konci jsme se začali bát o výsledek a vyvrcholilo to poslední standardkou, kdy jsme...
Hned čtyři naši klienti se objevili v nominaci trenéra U21 Vítězslava Lavičky na první utkání kvalifikace o postup na EURO 2019 v Jablonci. Karel Knejzlík, David Machalík, Lukáš Provod a Laco Takács. Položili jsme jim dvě otázky:
Jak hodnotí svůj výkon v utkání s Běloruskem a výkon celého mužstva:

David Machalík
První poločas byl trochu nervózní, neměl jsem moc míčů, když jsem nějaký dostal bylo to do souboje a to mi nevyhovuje. V druhém poločase jsem už míčů měl víc a snažil jsem se hrát ofenzivně. Některé akce se mi povedly a některé ne, ale vždycky je na čem pracovat a možnost se zlepšit.
Začátek utkání nás zaskočil, hráli jsme ustrašeně a hodně v hloubce. Potom nám pomohl první gól, mohli jsme se uklidnit a hrát svoji hru. V druhém poločase jsme měli šance zápas rozhodnout, ale selhali jsme. Ke konci jsme se začali bát o výsledek a vyvrcholilo to poslední standardkou, kdy jsme inkasovali. Je to veliká škoda, ale nás čeká ještě hodně zápasů a z těchto chyb se musíme poučit.

Karel Knejzlík
Hodnocení svého výkonu nechám spíš na jiných lidech, já vím o věcech, které tam byly špatně, na kterých musím zapracovat. Byly tam i dobré věci, které ale měly být dotaženy do šance nebo gólu.
Bylo to od nás hrozně málo. Bojovnost a nasazení je samozřejmost, ale nepřidali jsme tomu nic navíc, byli jsme zbytečně zatažení a nechali Bělorusy hrát. I tak jsme si vypracovali šance na 2:0, 3:0 a bylo by po zápase,ale neproměnili jsme je a byli jsme strašně potrestaní, tenhle zápas jsme měli zvládnout a cítíme to tak všichni.

Lukáš Provod
Myslím si, že to byl hodně těžký zápas a to jak z důvodu toho, že jsme se s týmem setkali poprvé, a že si to teprve všechno sedá, tak i z toho důvodu, že Bělorusko je hodně bojovný a tvrdý soupeř. Do zápasu jsme vstoupili výborně gólem Vaška Černého, ale bohužel jsme na to nedokázali navázat a zbytečně ztráceli míče. Ve druhém poločase už to byl zápas nahoru dolů a bohužel pro nás jsme před koncem neproměnili 2 tutové šance čímž bychom zápas rozhodli a v nastavení jsme obdrželi smolný gól po standardní situaci.

Laco Takácz
Svůj výkon nehodnotím moc kladně. Nevyšel mi zápas podle představ což mě mrzí, ale i přesto si myslím, že jsme měli utkání zvládnout. Neproměnili jsme 100% šance za stavu 1:0 a to nás potrestalo. Na druhou stranu, jsme zas o něco zkušenější a v dalším zápase chceme uspět.

foto: fotbal.cz

Více...
Méně...

Brankář Diviš přichází do Teplic, Chudý do Trnavy
Přichází brankář Diviš, Chudý míří na Slovensko ​V probíhající reprezentační pauze došlo v teplické týmu k brankářské rošádě, do Teplic totiž přichází z Mladé Boleslavi gólman Jakub Diviš, naopak dosavadní brankářská dvojka Martin Chudý míří zpět na Slovensko. "Chudý měl nabídku z Trnavy, proto jsme mu vyšli vstříc a uvolnili ho, místo něj se nám podařilo přivést Jakuba Diviše, kterého dobře znám z reprezentace do jednadvaceti let. Z mého pohledu se jedná o posílení týmu," říká ke změně sportovní ředitel FK Teplice Jakub Dovalil. Jakub Diviš začínal s fotbalem v Lomnici nad Popelkou, poté se přesunul v žákovské kategorii do RMSK Cidlina Nový Bydžov a následně strávil dorostenecký věk ve Slavii Praha. Ze Slavie už mězi dospělými postupně hostoval na Vyšehradě, v Krči a v Tatranu Prešov, kam posléze přestoupil. Z Prešova pak také hostoval ve skotském Hibernian v roce 2011. V roce 2013 se...

Přichází brankář Diviš, Chudý míří na Slovensko

​V probíhající reprezentační pauze došlo v teplické týmu k brankářské rošádě, do Teplic totiž přichází z Mladé Boleslavi gólman Jakub Diviš, naopak dosavadní brankářská dvojka Martin Chudý míří zpět na Slovensko. "Chudý měl nabídku z Trnavy, proto jsme mu vyšli vstříc a uvolnili ho, místo něj se nám podařilo přivést Jakuba Diviše, kterého dobře znám z reprezentace do jednadvaceti let. Z mého pohledu se jedná o posílení týmu," říká ke změně sportovní ředitel FK Teplice Jakub Dovalil.

Jakub Diviš začínal s fotbalem v Lomnici nad Popelkou, poté se přesunul v žákovské kategorii do RMSK Cidlina Nový Bydžov a následně strávil dorostenecký věk ve Slavii Praha. Ze Slavie už mězi dospělými postupně hostoval na Vyšehradě, v Krči a v Tatranu Prešov, kam posléze přestoupil. Z Prešova pak také hostoval ve skotském Hibernian v roce 2011. V roce 2013 se vrátil zpět do České republiky, konkrétně do Mladé Boleslavi, kde působil až dosud s výjimkou sezóny 2014/2015, kterou strávil na hostování v CSKA Sofia. V minulé sezóně odchytal za Mladou Boleslav 16 ligových utkání, v té letošní pak první ligové kolo a také pohárová dvoutkání proti Shamrock Rovers a KF Skënderbeu. Do Teplic přichází na přestup a podepsal smlouvu od 1. září až do roku 2020.
zdroj: http://www.fkteplice.cz/

Více...
Méně...

Sparťan Nečas mění Boleslav za Bohemku. Haška znám už dlouho, říká
Fotbalový reprezentant do 21 let Jakub Nečas bude hostovat ze Sparty do konce sezony v Bohemians Praha 1905. Sezonu sice začal na hostování v Mladé Boleslavi, kde se však do sestavy neprobojoval, a tak zamířil za větším herním vytížením do Ďolíčku, kde obnoví spolupráci s trenérem Martinem Haškem.   "S trenérem Haškem se znám hrozně dlouho. Vedl mě už na Spartě, kde jsem pod ním přecházel z juniorské kategorie do chlapů. Poté si mě vytáhl do Pardubic a následně jsme se setkali i ve Vlašimi," řekl Nečas. "Všechno se to seběhlo hrozně rychle, trvalo to jenom dva dny. V Boleslavi jsem měl strávit ještě rok na hostování. Po změně trenéra to ovšem vypadalo, že bych tolik prostoru nedostával. I proto jsem se rozhodl pro hostování v Bohemce," dodal pro klubovou televizi. Dvaadvacetiletý křídelní hráč nakoukl do nejvyšší soutěže poprvé na jaře, kdy si ho vytáhla z druhé ligy Mladá Boleslav a...
Fotbalový reprezentant do 21 let Jakub Nečas bude hostovat ze Sparty do konce sezony v Bohemians Praha 1905. Sezonu sice začal na hostování v Mladé Boleslavi, kde se však do sestavy neprobojoval, a tak zamířil za větším herním vytížením do Ďolíčku, kde obnoví spolupráci s trenérem Martinem Haškem.
 
"S trenérem Haškem se znám hrozně dlouho. Vedl mě už na Spartě, kde jsem pod ním přecházel z juniorské kategorie do chlapů. Poté si mě vytáhl do Pardubic a následně jsme se setkali i ve Vlašimi," řekl Nečas.
"Všechno se to seběhlo hrozně rychle, trvalo to jenom dva dny. V Boleslavi jsem měl strávit ještě rok na hostování. Po změně trenéra to ovšem vypadalo, že bych tolik prostoru nedostával. I proto jsem se rozhodl pro hostování v Bohemce," dodal pro klubovou televizi.

Dvaadvacetiletý křídelní hráč nakoukl do nejvyšší soutěže poprvé na jaře, kdy si ho vytáhla z druhé ligy Mladá Boleslav a nasadila ho do osmi zápasů, v nichž dal jeden gól. Svými výkony si Nečas řekl i o nominaci na mistrovství Evropy jednadvacítek, kde se však na hřiště nedostal.

"Hledali jsme rychlostní typ hráče, který by mohl nastupovat na kraji zálohy. Jakubovou výhodou je, že může hrát v záloze vlevo i vpravo, nastoupí ale klidně na pozici podhrotového hráče," popsal posilu sportovní ředitel vršovického klubu Miroslav Držmíšek.
Více...
Méně...

Po mistrovském titulu s výběrem Sparty do 19 let zamířil obránce Philipp Tvaroh do Německa.
Má za sebou jaro snů. Teď ale talent mění Spartu za angažmá v NěmeckuVybojoval titul, udělal maturitu a pak si splnil velký sen. Pravý obránce týmu pražské Sparty do 19 let přestoupil z Letné do německého Ingolstadtu. „Je to pro mě nová výzva a zkušenost," říká Philipp Tvaroh. V Německu se narodil, s klubem z Ingolstadtu byl v kontaktu od ledna a teď se přestup povedlo realizovat. Ve Spartě prožil parádní rok. Tým splnil cíl, vyhrál mistrovský titul a na jaře mu k tomu pomohl dobrými výkony i talentovaný obránce. K tomu stihl udělat i maturitu. „Oslavy byly velké, jen jsem u nich nebyl, protože v den, kdy jsme získali titul, jsem se potil ve škole a udělal ústní maturitu. Měl jsem hodně šťastný den," vzpomíná Tvaroh. Možná i díky povedenému jaru si pak splnil i další sen. Fotbalově se z Letné posunul do Německa, o čemž od začátku kariéry snil. Využil kontaktů a služeb agentury J&K...
Má za sebou jaro snů. Teď ale talent mění Spartu za angažmá v Německu

Vybojoval titul, udělal maturitu a pak si splnil velký sen. Pravý obránce týmu pražské Sparty do 19 let přestoupil z Letné do německého Ingolstadtu. „Je to pro mě nová výzva a zkušenost," říká Philipp Tvaroh. V Německu se narodil, s klubem z Ingolstadtu byl v kontaktu od ledna a teď se přestup povedlo realizovat.

Ve Spartě prožil parádní rok. Tým splnil cíl, vyhrál mistrovský titul a na jaře mu k tomu pomohl dobrými výkony i talentovaný obránce. K tomu stihl udělat i maturitu. „Oslavy byly velké, jen jsem u nich nebyl, protože v den, kdy jsme získali titul, jsem se potil ve škole a udělal ústní maturitu. Měl jsem hodně šťastný den," vzpomíná Tvaroh.

Možná i díky povedenému jaru si pak splnil i další sen. Fotbalově se z Letné posunul do Německa, o čemž od začátku kariéry snil. Využil kontaktů a služeb agentury J&K ProSports, která mu pomáhá s individuální přípravou, a teď bude působit v Ingolstadtu. „Byl jsem tam v lednu na testech a od té doby jsme byli v kontaktu. Jsem rád, že se to povedlo uskutečnit," říká.

I během volna si dával s kondičním trenérem pořádně do těla a věří, že naváže na povedené jaro. „Snad se bude dařit i dál," přeje si. Přípravu začal v německém klubu ve výběru do 19 let, nakoukl i do vyšší věkové kategorie. „Kdyby přišla možnost aspoň nakouknout do druhého týmu Ingolstadtu, bylo by to super. Největší cíl samozřejmě je, abych se jednou dostal do áčka," ukazuje ambice fotbalista.

„Můj sen je jednou si zahrát bundesligu a pak třeba i Ligu mistrů. Nejdřív se ale tady musím ukázat a vypracovat se," vrací se do reality obránce.

Po očku samozřejmě dál sleduje dění v letenském klubu a mohutné letní posilování Sparty. „Jsem na to zvědavý. Nechám se překvapit, co to přinese. Asi nejvíc se těším, jestli ještě nastoupí Tomáš Rosický," hlásí z Německa. Tohle přání má nejen český talent, ale i většina fanoušků pražského klubu.

rjm, Sport.cz


foto archiv Philippa TvarohaVíce...
Méně...

Josef Divíšek přestupuje na Slovácko
Vedení klubu se dnes dohodlo na podmínkách smlouvy s Josefem Divíškem, který se Slováckem podepsal tříletou smlouvu. Josef Divíšek (26 let) nastupuje na postu obránce a odehrál v nejvyšší soutěži 113 zápasů, ve kterých zaznamenal 2 vstřelené branky. „Na působení ve Slovácku se velmi těším a beru to zároveň jako novou výzvu. V kabině jsem se potkal se Standou Hofmannem a Janem Navrátilem, se kterými jsem působil v mládežnických reprezentacích," přiblížil Divíšek. „Po odchodu Eldara Civiče, jsme potřebovali na daný post alternativu. Josef Divíšek je hráč, který je v ideálním fotbalovém věku, má ligové zkušenosti a my věříme, že má týmu co dát," komentuje příchod Divíška trenér Stanislav Levý.zdroj a foto: http://www.fcslovacko.cz
Vedení klubu se dnes dohodlo na podmínkách smlouvy s Josefem Divíškem, který se Slováckem podepsal tříletou smlouvu.

Josef Divíšek (26 let) nastupuje na postu obránce a odehrál v nejvyšší soutěži 113 zápasů, ve kterých zaznamenal 2 vstřelené branky.

„Na působení ve Slovácku se velmi těším a beru to zároveň jako novou výzvu. V kabině jsem se potkal se Standou Hofmannem a Janem Navrátilem, se kterými jsem působil v mládežnických reprezentacích," přiblížil Divíšek.

„Po odchodu Eldara Civiče, jsme potřebovali na daný post alternativu. Josef Divíšek je hráč, který je v ideálním fotbalovém věku, má ligové zkušenosti a my věříme, že má týmu co dát," komentuje příchod Divíška trenér Stanislav Levý.

zdroj a foto: http://www.fcslovacko.cz


Více...
Méně...

Michael Lüftner přestoupí po sezóně do FC Kodaň
PRAHA – Obránce Michael Lüftner zamíří po sezoně do FC Kodaň. Dánský mistr uplatnil výstupní klauzuli a stoper Slavie podepsal v Kodani pětiletý kontrakt. „Mohu potvrdit, že dánský klub FC Kodaň uplatnil výstupní klauzuli ve smlouvě Michaela Lüftnera. Nový systém smluv už podobný odchod hráče nebude umožňovat," uvedl v minulém týdnu předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík. „Nebudu lhát, že jsme odchod Michaela očekávali takto brzy. Nejsme pochopitelně nijak šťastni, že odchází, na druhou stranu zájem Kodaně potvrzuje naši správnou strategii při výběru hráče. Do budoucna Michalovi přejeme hodně štěstí a kdo ví, třeba se cesty Slavie a Michala ještě někdy protnou," okomentoval odchod generální ředitel klubu Martin Krob. Michael Lüftner absolvoval úspěšně v Dánsku zdravotní prohlídku, po které podepsal kontrakt. Ten začne platit od 1. července. „Jsem rád, že to mám za sebou. Už je...
PRAHA – Obránce Michael Lüftner zamíří po sezoně do FC Kodaň. Dánský mistr uplatnil výstupní klauzuli a stoper Slavie podepsal v Kodani pětiletý kontrakt.

„Mohu potvrdit, že dánský klub FC Kodaň uplatnil výstupní klauzuli ve smlouvě Michaela Lüftnera. Nový systém smluv už podobný odchod hráče nebude umožňovat," uvedl v minulém týdnu předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

„Nebudu lhát, že jsme odchod Michaela očekávali takto brzy. Nejsme pochopitelně nijak šťastni, že odchází, na druhou stranu zájem Kodaně potvrzuje naši správnou strategii při výběru hráče. Do budoucna Michalovi přejeme hodně štěstí a kdo ví, třeba se cesty Slavie a Michala ještě někdy protnou," okomentoval odchod generální ředitel klubu Martin Krob.

Michael Lüftner absolvoval úspěšně v Dánsku zdravotní prohlídku, po které podepsal kontrakt. Ten začne platit od 1. července. „Jsem rád, že to mám za sebou. Už je jasno. Teď je nejdůležitější se soustředit na poslední dva zápasy v letošní sezoně a získat pro Slavii titul. To je to jediné, co mám v hlavě," má jasno Michael Lüftner.

Kontakt s dánským klubem proběhl poměrně rychle. „Kodaň se ozvala po zápase s Jabloncem a všechno se dohodlo během dvou dnů. Všechny nás překvapilo, jak to bylo rychlé. Ve Slavii jsem necelý půlrok a podávám tu slušné výkony, což je asi přesvědčilo. Koukali se i na reprezentaci a říkali, že mě sledovali i v Teplicích. Byla to rychlá akce," vysvětluje obránce sešívaných.

Do Slavie zamířil Lüftner teprve v zimě. „Nečekal jsem, že to celé nabere takové obrátky. Je to jako pohádka. V zimě jsem si myslel, že budu sedět na lavičce a čekat na šanci v poháru. V létě jsem se chtěl teprve probojovat do základní sestavy," přiznává odchovanec Teplic.

„Zvažovali jsme to s agentem, dlouho jsme o tom mluvili. Když se Kodaň ozvala, tak jsme probrali plusy a mínusy. Je to obrovský klub, třikrát za sebou hráli základní skupinu Ligy mistrů, letos jsou opět mistry. Půjdu do klubu, který bude stejně jako Slavia bojovat každý rok o titul. Budu hrát pravidelně evropské poháry, na jejich zápasy chodí pořád vyprodaný stadion. To mě nalomilo, ale Slavia se mi nebude opouštět lehce," doplňuje na závěr Lüftner.

Michael Lüftner přišel do Slavie před půl rokem. Je odchovancem Teplic, kde debutoval už v osmnácti letech v nejvyšší soutěži. Aktuálně má na svém kontě 99 ligových zápasů a pět vstřelených gólů. Patří do kádru reprezentačního výběru do 21 let, se kterým ho v červnu čeká mistrovství Evropy.

slavia.cz

Více...
Méně...

Ondřej Kúdela podepsal smlouvu se Slovanem Liberec
Novou posilou Slovanu se dnes 23.1.2017 stal  střední obránce Ondřej Kúdela. Zkušený, brzy třicetiletý zadák, prošel v české lize Slováckem, Spartou, Kladnem a Mladou Boleslaví, kde prožil nejdelší část své fotbalové kariéry. Na podzim roku 2014 si odskočil na půlroční hostování do kazašského klubu Ordabasy Šymkent. Kúdela v mládí pravidelně nastupoval za reprezentační výběry své věkové kategorie. V U20 se stal v roce 2007 vícemistrem světa. V lize odehrál 224 zápasů a vstřelil 12 gólu. V probíhající sezóně patřil mezi nepostradatelné muže Mladé Boleslavi. Na hřišti chyběl pouze v závěrečných 11 minutách posledního kola. Ondřej Kúdela podepsal smlouvu na 2,5 roku.zdroj: http://fcslovanliberec.cz/foto: idnes.cz
Novou posilou Slovanu se dnes 23.1.2017 stal  střední obránce Ondřej Kúdela. Zkušený, brzy třicetiletý zadák, prošel v české lize Slováckem, Spartou, Kladnem a Mladou Boleslaví, kde prožil nejdelší část své fotbalové kariéry. Na podzim roku 2014 si odskočil na půlroční hostování do kazašského klubu Ordabasy Šymkent. Kúdela v mládí pravidelně nastupoval za reprezentační výběry své věkové kategorie. V U20 se stal v roce 2007 vícemistrem světa. V lize odehrál 224 zápasů a vstřelil 12 gólu. V probíhající sezóně patřil mezi nepostradatelné muže Mladé Boleslavi. Na hřišti chyběl pouze v závěrečných 11 minutách posledního kola. Ondřej Kúdela podepsal smlouvu na 2,5 roku.

zdroj: http://fcslovanliberec.cz/foto: idnes.czVíce...
Méně...

Přemysl Kovář přestoupil do Slavie
PRAHA - Mohl zůstat v Bulharsku, kde měl skvělou pozici a týmu se dařilo. Brankář Přemysl Kovář ale nad nabídkou Slavie vůbec neváhal. „Ve Slavii je cítit touha po úspěchu. Navíc to jméno klubu a spojení s trenérem Šilhavým," vyjmenovává v rozhovoru pro slavia.cz Přemysl Kovář důvody svého příchodu do Edenu. Ve Slavii bude nosit dres s číslem 31. Přicházíte do Slavie, jak dlouho jste se rozmýšlel, jestli do Edenu zamířit?„Bylo to hodně rychlé, taková nabídka se neodmítá. Jsem rád za korektní jednání, že to všechno proběhlo takhle rychle a hladce, za to bych chtěl moc poděkovat všem tady ve Slavii, že jsem dostal takovou šanci. Budu chtít udělat vše pro to, abychom na konci jako tým slavili." Vy jste byl v Bulharsku půl roku. Vám osobně se dařilo, stejně jako týmu. Jak těžké bylo Černo More opustit?„Na jednu stranu jsem se rozmýšlel, protože tuhle sezonu má Černo More našlápnuto, aby se...
PRAHA - Mohl zůstat v Bulharsku, kde měl skvělou pozici a týmu se dařilo. Brankář Přemysl Kovář ale nad nabídkou Slavie vůbec neváhal. „Ve Slavii je cítit touha po úspěchu. Navíc to jméno klubu a spojení s trenérem Šilhavým," vyjmenovává v rozhovoru pro slavia.cz Přemysl Kovář důvody svého příchodu do Edenu. Ve Slavii bude nosit dres s číslem 31.

Přicházíte do Slavie, jak dlouho jste se rozmýšlel, jestli do Edenu zamířit?
„Bylo to hodně rychlé, taková nabídka se neodmítá. Jsem rád za korektní jednání, že to všechno proběhlo takhle rychle a hladce, za to bych chtěl moc poděkovat všem tady ve Slavii, že jsem dostal takovou šanci. Budu chtít udělat vše pro to, abychom na konci jako tým slavili."

Vy jste byl v Bulharsku půl roku. Vám osobně se dařilo, stejně jako týmu. Jak těžké bylo Černo More opustit?
„Na jednu stranu jsem se rozmýšlel, protože tuhle sezonu má Černo More našlápnuto, aby se popral o pohárové příčky, mají zkušený tým. Takže z téhle strany mě to logicky trochu mrzí, ale myslím si, že nabídka ze Slavie se neodmítá, ať už kvůli jménu jako je Slavia nebo kvůli osobě trenéra Jaroslava Šilhavého."

S působením v Bulharsku ale musíte být spokojený...
„Pro mě bylo hodně důležité, abych měl zápasovou vytíženost, měli jsme také dobré výsledky, navíc se postoupilo v poháru přes Levski Sofia, což bylo překvapení. I v lize jsme byli tři body za třetím místem, takže i po této stránce super, takže maximální spokojenost."

Předtím jste chytal v Izraeli, to byl asi velký zážitek...
„Ano, to byl velký zážitek. Pamatuji se, když mě tehdy lanařili, nevěřil jsem tomu, že to může všechno takhle fungovat. S odstupem času musím říci, že to bylo správné rozhodnutí. Maximálně jsme si působení v Izraeli užili nejen po stránce fotbalové, ale také po té životní. Tím jsem byl obrovsky překvapen, lidé tam jsou přátelští, fotbal tam je spolu s basketbalem na prvním místě, takže chodily plné stadiony, dvacet nebo třicet tisíc lidí, takže z tohoto hlediska to bylo super. Hlavní sportovní cíl byla záchrana, což se podařilo, takže obě ty angažmá budu hodnotit kladně."

Když půjdeme dál do minulosti, tak narazíme na vaše angažmá v Liberci, kde jste zaznamenal asi svůj největší klubový úspěch. A navíc jste poprvé potkal zřejmě svého osudového trenéra Jaroslava Šilhavého.
„Asi ano, osud nám to asi tak nalajnoval, tehdy jsem byl na hostování ve Varnsdorfu. David Bičík odešel z Liberce na zahraniční angažmá, takže se otevřelo brankářské okýnko, popral jsem se o to, dostal jsem šanci. Pod trenérem Šilhavým jsme získali třetí a čtvrté místo, dvakrát se šlo do pohárů, po prvním roce se navíc postoupilo do základní skupiny Evropské ligy, takže to byl životní úspěch, navíc jsme z té skupiny postoupili do jarní fáze, takže všechno to bylo skvělé, vzpomínám na to opravdu jen v dobrém. Moc rád bych u takového úspěchu byl i tady, protože je tady cítit touha Slavie udělat hodně dobrý výsledek. Slavia je hladová po úspěchu, což mě jednoznačně přesvědčilo o tom, že na tu nabídku kývnu."

Vy jste takovým důkazem, že brankáři dozrávají později, protože v Liberci jste se v lize prosadil až ve 27 letech. Předtím jste putoval po hostování, dokonce jste byl ve třetí řecké lize...
„Byl jsem v Lamii, to mi bylo dvacet let, chtěl jsem zkusit nějaké dobrodružství, tehdy jsem neměl rodinu, byl jsem sám, tak jsem do toho šel, byla to pro mě dobrá zkušenost. Následně jsem různě chodil po hostováních, nakonec si to sedlo shodou okolností až pod trenérem Šilhavým, který mi dal šanci."

Přicházíte do Slavie, kde budete tvořit brankářskou dvojici s Jiřím Pavlenkou. Jaké budete mít rozdělené role?
„O tom jsem se bavil s trenéry. Co jsem viděl poslední zápasy, tak Jirka Pavlenka chytá skvěle, má reprezentační formu, takže to pro mě určitě nebude nic lehkého, ale mám rád tuto konkurenci, určitě se o to poperu, ale jak jsem řekl, že i když budu v jakékoliv pozici, tak důležitý je týmový úspěch a něčeho dosáhnout, takže budu pro to dělat všechno, ať už budu tam nebo tam."

Vy osobně tedy stavíte klub a tým nad zájmy jednotlivce. S tím do Edenu přicházíte?
„Určitě, navíc teď když se tady sešel opravdu skvělý kádr s výbornými trenéry, je tu skvělé zázemí, výborní fanoušci, takže si myslím, že tohle bude upřednostněné před tím, na jaké pozici ve finále budu, i když určitě chci říci, že bych moc rád chytal. Samozřejmě by nikdo nechtěl jen vysedávat na lavičce, každý brankář chce chytat, ale všechno bude podmíněno tím týmovým úspěchem."

Vy jste původem z Moravy, národ se většinou dělí mezi fanoušky Slavie a Sparty, jak to bylo u vás?
„U nás to bylo podobně, já jsem z Brna a tam nikdo nemá rád Spartu. Takže až pojedu příští týden domů na vesnici, tak budou mít kluci velkou radost, určitě mi za to koupí nějakého panáka. Na ty reakce se moc těším (úsměv)."


zdroj text a foto: slavia.cz

Více...
Méně...

Michael Lüftner přestoupil do Slavie Praha
PRAHA - Slavia představila na čtvrteční tiskové konferenci první posilu kádru. Z Teplic přichází dvaadvacetiletý obránce Michael Lüftner, který v Edenu podepsal smlouvu do června 2020. „Mám velkou radost, že můžeme Michaela přivítat v našich řadách. Sledovali jsme ho dlouhou dobu. Vnímáme ho jako talent, reprezentanta do jednadvaceti let. V lize odehrál skoro stovku utkání. Chceme jen ty nejlepší hráče, takže v Česku koukáme hlavně po reprezentantech. Michael má správnou povahu a odhodlání, posouvat sám sebe vpřed," přivítal novou posilu generální ředitel Martin Krob. „Věříme, že až budeme příště hrát v Teplicích, už tam dva góly nedostaneme," smál se. „Jsem strašně šťastný, že tu můžu být. Je to v mé kariéře obrovský krok kupředu. Slavia nebyla jediná nabídka, kterou jsem dostal. Byl to ale jediný klub, kam jsem chtěl jít. Je mi sice jasné, že to bude těžší se prosadit, ale chci se...
PRAHA - Slavia představila na čtvrteční tiskové konferenci první posilu kádru. Z Teplic přichází dvaadvacetiletý obránce Michael Lüftner, který v Edenu podepsal smlouvu do června 2020.
„Mám velkou radost, že můžeme Michaela přivítat v našich řadách. Sledovali jsme ho dlouhou dobu. Vnímáme ho jako talent, reprezentanta do jednadvaceti let. V lize odehrál skoro stovku utkání. Chceme jen ty nejlepší hráče, takže v Česku koukáme hlavně po reprezentantech. Michael má správnou povahu a odhodlání, posouvat sám sebe vpřed," přivítal novou posilu generální ředitel Martin Krob. „Věříme, že až budeme příště hrát v Teplicích, už tam dva góly nedostaneme," smál se.
Jsem strašně šťastný, že tu můžu být. Je to v mé kariéře obrovský krok kupředu. Slavia nebyla jediná nabídka, kterou jsem dostal. Byl to ale jediný klub, kam jsem chtěl jít. Je mi sice jasné, že to bude těžší se prosadit, ale chci se zlepšovat a Slavia je ideální klub, kde mohu růst," říká nová posila Michael Lüftner.
Urostlý stoper Michael Lüftner je teplickým odchovancem a prozatím ani neoblékl jiné klubové barvy. Za Teplice debutoval v osmnácti letech proti Hradci Králové, a hrál rovnou plných devadesát minut. Na první gól si počkal do svého čtvrtého zápasu a pálil do sítě tehdejšího úřadujícího mistra z Liberce. Od té doby má na svém kontě 87 ligových zápasů, v nichž vstřelil pět branek. Už v dorosteneckých kategoriích reprezentoval Michael Lüftner Českou republiku, aktuálně je členem kádru reprezentační jednadvacítky. Dvaadvacetiletý obránce je druhým nejzkušenějším hráčem lvíčat, zasáhl už do čtrnácti zápasů a s týmem se kvalifikoval na EURO U21, který se v příštím roce koná v Polsku.

zdroj a foto : slavia.cz

Více...
Méně...

Besir Baftijar byl na testech v AS Roma
Besir Baftijar, záložník teplické U17 a člen širšího reprezentačního kádru České republiky U 16 Kdy a kde jste začal s fotbalem? Začal jsem hrát fotbal od 5 let v FK Ústí nad Labem do 13 let, poté jsem přestoupil do FK Teplice a nyní jsem stále hráč FK Teplice. Kdy jste se dozvěděl, že pojedete na stáž do Říma?Zhruba 14 dní před nástupem na stáž do AS Roma, mi to oznámil můj agent pan Martin Hrdlička.Jaké byly vaše první dojmy? A jak dlouho stáž trvala?Bylo to něco nepopsatelného, je tu obrovská konkurence, vysoká kvalita tréninku a velké nasazení na trénincích. V Římě jsem strávil týden v tréninkovém procesu. Město se mi líbilo, bylo opravdu krásné. Jak jste zvládal jazyk?Jazyk mi problém nedělal, mluvil jsem anglicky a po pár trénincích jsem rozuměl ty fotbalové věci italsky, věděl jsem, co mám dělat. Jaké máte fotbalové plány?Chci na sobě dál tvrdě pracovat, ničím se neuspokojit,...
Besir Baftijar, záložník teplické U17 a člen širšího reprezentačního kádru České republiky U 16

Kdy a kde jste začal s fotbalem?
Začal jsem hrát fotbal od 5 let v FK Ústí nad Labem do 13 let, poté jsem přestoupil do FK Teplice a nyní jsem stále hráč FK Teplice.

Kdy jste se dozvěděl, že pojedete na stáž do Říma?
Zhruba 14 dní před nástupem na stáž do AS Roma, mi to oznámil můj agent pan Martin Hrdlička.

Jaké byly vaše první dojmy? A jak dlouho stáž trvala?
Bylo to něco nepopsatelného, je tu obrovská konkurence, vysoká kvalita tréninku a velké nasazení na trénincích. V Římě jsem strávil týden v tréninkovém procesu. Město se mi líbilo, bylo opravdu krásné.

Jak jste zvládal jazyk?
Jazyk mi problém nedělal, mluvil jsem anglicky a po pár trénincích jsem rozuměl ty fotbalové věci italsky, věděl jsem, co mám dělat.

Jaké máte fotbalové plány?
Chci na sobě dál tvrdě pracovat, ničím se neuspokojit, chci dosáhnout maxima ve fotbale.

Vaše jméno není typicky "české" jaké máte kořeny a co občanství?
Máte pravdu, mé jméno není typicky české, ale narodil jsem se v České republice, má rodina pochází z Makedonie a jsme původem Albánci, občanství mám jak české tak i makedonské.

Co považujete za svůj dosavadní největší úspěch?
Mým dosavadním největším úspěchem je to, že reprezentuji obě dvě země a v obou reprezentacích se mi povedlo vstřelit branku, považuji za velký úspěch i to že v klubu FK Teplice hraju za U17

Co je vaším snem?
Mým snem je fotbalem se živit a hrát v nějakém top týmu v zahraničí.


Rád bych dodal, že si strašně vážím rodiny, která mě ve všem podporuje, a jednou jim to určitě vrátím.

 

Více...
Méně...

Do detailu: Tomáš Plekanec
Velmi zajímavé čtení, které by si měl přečíst každý sportovec, nejen hokejista.http://www.bezfrazi.cz/do-detailu/
Velmi zajímavé čtení, které by si měl přečíst každý sportovec, nejen hokejista.

http://www.bezfrazi.cz/do-detailu/

Více...
Méně...

2 hráči na nominační listině U20
Jména dvou našich hráčů se objevila na nominační listině repre U20, a to Petr Kodeš a Ladislav Takács.Držíme palce.https://repre.fotbal.cz/nominace/nominace/132
Jména dvou našich hráčů se objevila na nominační listině repre U20, a to Petr Kodeš a Ladislav Takács.
Držíme palce.


https://repre.fotbal.cz/nominace/nominace/132Více...
Méně...

Střelec Radim Breite: Jsme rádi, že jsme vyhráli. O neslavení branky jsem nepřemýšlel
Liberec - Slovan zvládl důležitý souboj s Teplicemi a vybojoval před reprezentační přestávkou tři body. Svou trefou výrazně přiblížil naše mužstvo k výhře Radim Breite, který se přišel mezi novináře podělit o své pocity. Prosadil jste se poprvé v sezóně a ještě proti Teplicím, jaké jsou vaše pocity?Jsme hlavně rádi, že jsme vyhráli. Umístění v tabulce nebylo vůbec ideální, nyní bude reprezentační přestávka, tudíž jsme potřebovali pro získání klidu nutně tři body. Následně se můžeme během volna plně soustředit na další zápas. Vítězství bylo velmi důležité i po prohře s PAOKem, co si myslíte, že rozhodlo?Myslím, že to byla zase naše týmovost. Ta je v kabině od té doby, co jsem přišel. Každý táhne za jeden provaz, díky tomu jsme postoupili do Evropy a díky tomu sbíráme body v lize. Jak moc byl zápas i vzhledem k potížím v uplynulém týdnu náročný?Náročný byl, ale je důležité se nevracet...
Liberec - Slovan zvládl důležitý souboj s Teplicemi a vybojoval před reprezentační přestávkou tři body. Svou trefou výrazně přiblížil naše mužstvo k výhře Radim Breite, který se přišel mezi novináře podělit o své pocity.

Prosadil jste se poprvé v sezóně a ještě proti Teplicím, jaké jsou vaše pocity?
Jsme hlavně rádi, že jsme vyhráli. Umístění v tabulce nebylo vůbec ideální, nyní bude reprezentační přestávka, tudíž jsme potřebovali pro získání klidu nutně tři body. Následně se můžeme během volna plně soustředit na další zápas.
Vítězství bylo velmi důležité i po prohře s PAOKem, co si myslíte, že rozhodlo?
Myslím, že to byla zase naše týmovost. Ta je v kabině od té doby, co jsem přišel. Každý táhne za jeden provaz, díky tomu jsme postoupili do Evropy a díky tomu sbíráme body v lize.
Jak moc byl zápas i vzhledem k potížím v uplynulém týdnu náročný?
Náročný byl, ale je důležité se nevracet ke starým zápasům a událostem. Hráli jsme jeden za druhého, není to o tom, že jeden hráč dá branku, ale že tým vyhraje.
Mohlo vám u vaší trefy pomoci i třeba působení v Teplicích?
To určitě ne, situace se nějak seběhla a rozeběhl jsem se proti balónu. Nad ničím jsem nepřemýšlel.
Když vstřelí hráč proti svému bývalému celku gól, příliš ho neslaví, přemýšlel jste o tom také?
Upřímně ani moc ne, není velký důvod, abych ho neslavil. Samozřejmě jsem hrál v Teplicích jako odchovanec, ale v A-týmu jsem nebyl natolik dlouho, abych branku neslavil.
Brali jste zápas třeba jako případnou rozlučku s trenérem Trpišovským?
Trochu ano, protože nikdo v kabině neví, co se děje. Trenér nám slíbil, že si s námi po zápase sedne a probere situaci, nyní ale nikdo nic nevíme.
Více...
Méně...

Rozhovor s Bojanem Dordičem
Co tě přivedlo k fotbalu a kde jsi s fotbalem začínal? Začal jsem hrát s kamarádem a fotbal jsem si zamiloval. První fotbalové krůčky jsem dělal doma v Bosně. Jak jsi se dostal ze své rodné země do České republiky a komu vděčíš za tento přesun? Do Česka jsem se dostal přes svého manažera, takže dík patří jemu a kamarádovi Sivrićovi. Ve Varnsdorfu jsi byl již v době postupu do první ligy, teď jsi tady podruhé. Změnilo se něco za tu dobu co jsi hrál v Táborsku? Změnil se celý trenérský tým a je tady spoustu nových hráčů, kromě toho asi žádné velké změny nevnímám. Co říkáš na začátek sezóny, podle tabulky si zatím vedete dobře. Jaký soupeř byl podle tebe zatím nejtěžší a na jaký zápas se těšíš? Zatím jsme spokojení, ale musíme dál poctivě pracovat a bojovat v každém utkání. Nejtěžší zápas byl asi s Táborskem, který jsme těsně prohráli golem z penalty. Nejvíc se těším na zápasy s...
Co tě přivedlo k fotbalu a kde jsi s fotbalem začínal?

Začal jsem hrát s kamarádem a fotbal jsem si zamiloval. První fotbalové krůčky jsem dělal doma v Bosně.

Jak jsi se dostal ze své rodné země do České republiky a komu vděčíš za tento přesun?

Do Česka jsem se dostal přes svého manažera, takže dík patří jemu a kamarádovi Sivrićovi.

Ve Varnsdorfu jsi byl již v době postupu do první ligy, teď jsi tady podruhé. Změnilo se něco za tu dobu co jsi hrál v Táborsku?

Změnil se celý trenérský tým a je tady spoustu nových hráčů, kromě toho asi žádné velké změny nevnímám.

Co říkáš na začátek sezóny, podle tabulky si zatím vedete dobře. Jaký soupeř byl podle tebe zatím nejtěžší a na jaký zápas se těšíš?

Zatím jsme spokojení, ale musíme dál poctivě pracovat a bojovat v každém utkání. Nejtěžší zápas byl asi s Táborskem, který jsme těsně prohráli golem z penalty. Nejvíc se těším na zápasy s Baníkem Ostrava.

Když zrovna nehraješ fotbal, máš i jiné záliby? Co je tvá nejčastější aktivita po tréninku?

Rád chodím plavat nebo se kouknu na nějaký film. Po tréninku se věnuji regeneraci a rád si zajdu do posilovny.

Sleduješ první českou ligu? A máš nějaký tým, kterému fandíš?
Ligu sleduji pravidelně a fandím FK Jablonec.

Ronaldo – Messi....kdo je podle tebe lepší fotbalista?

Ronaldo , ale jsou oba fantastičtí a určitě z jiné planety.

Čeho bys chtěl ve své fotbalové kariéře dosáhnout? Máš nějaký vysněný klub, za který si chceš zahrát?

Mým snem je zahrát si ligu mistru. Můj jediný vysněný klub je Manchester United.

Více...
Méně...

Milan Procházka přestoupil do FK Litoměřicko
Dvacetiletý levý obránce či stoper Milan Procházkastráví podzimní část letošní sezony v dresu nováčka třetí ligy FK Litoměřicko. Milan Procházka opustil Viktorii v závěru přestupového období a odešel na hostování do Litoměřicka. Dvacetiletý fotbalista už má za sebou úspěšnou premiéru – o víkendu nastoupil jako střídající hráč do utkání na hřišti béčka Táborska, kde Litoměřicko vyhrálo 3:1 a právě Procházka vstřelil třetí gól.

Dvacetiletý levý obránce či stoper Milan Procházkastráví podzimní část letošní sezony v dresu nováčka třetí ligy FK Litoměřicko.

Milan Procházka opustil Viktorii v závěru přestupového období a odešel na hostování do Litoměřicka.

Dvacetiletý fotbalista už má za sebou úspěšnou premiéru – o víkendu nastoupil jako střídající hráč do utkání na hřišti béčka Táborska, kde Litoměřicko vyhrálo 3:1 a právě Procházka vstřelil třetí gól.

Více...
Méně...