Aktuality
Dukla je klub, který má budoucnost a je pro mě pocta dělat týmu kapitána
27.10.2020, zdroj: eFotbal, Ačkoliv je záložník Daniel Kozma součástí dejvické Julisky teprve od loňského roku, i na první pohled krátký časový úsek už mu na ruku přivál kapitánskou pásku, což považuje za poctu. Aktuálně je středopolař jednou z hlavních tváří druholigové Dukly a také proto nedávno podepsal na Praze 6 nový kontrakt až do léta 2024... "Jsem za to rád. Hlavně za to, že Dukla o mě má pořád zájem. Vážím si toho. Nic mi tady nechybí, máme s klukama super partu. Jsem rád, že to vyšlo a že jsem se Dukle upsal na další roky," vyprávěl na webu fkdukla.cz svěřenec kouče Romana Skuhravého. Jak se cítí v roli vůdce kabiny? "Musím říct, že si toho hrozně cením. Dukla je klub, který má budoucnost a je pro mě pocta dělat týmu kapitána. Já sice jsem ten s páskou, ale v kabině je lídrů víc. Třeba Filip Rada, Jirka Piroch i Martin Chlumecký, to jsou kluci, co mají taky vůdčí...
27.10.2020, zdroj: eFotbal, 

Ačkoliv je záložník Daniel Kozma součástí dejvické Julisky teprve od loňského roku, i na první pohled krátký časový úsek už mu na ruku přivál kapitánskou pásku, což považuje za poctu.

Aktuálně je středopolař jednou z hlavních tváří druholigové Dukly a také proto nedávno podepsal na Praze 6 nový kontrakt až do léta 2024...

"Jsem za to rád. Hlavně za to, že Dukla o mě má pořád zájem. Vážím si toho. Nic mi tady nechybí, máme s klukama super partu. Jsem rád, že to vyšlo a že jsem se Dukle upsal na další roky," vyprávěl na webu fkdukla.cz svěřenec kouče Romana Skuhravého.

Jak se cítí v roli vůdce kabiny? "Musím říct, že si toho hrozně cením. Dukla je klub, který má budoucnost a je pro mě pocta dělat týmu kapitána. Já sice jsem ten s páskou, ale v kabině je lídrů víc. Třeba Filip Rada, Jirka Piroch i Martin Chlumecký, to jsou kluci, co mají taky vůdčí schopnosti," ozřejmil na oficiálních stránkách Kozma.

Jak se s odstupem času dívá na úvodních šest kol, které jeho mužstvu přiřkly průběžnou pátou pozici? "Bodově jsme na tom chtěli být určitě lépe. Druhá liga je hodně těžká soutěž se spoustou silných týmů. Myslím, že až na utkání s Blanskem jsme neodehráli špatné zápasy. Bohužel máme hodně mladý tým a nejsme tolik zkušení, abychom zápas kontrolovali celých devadesát minut," krčil rameny bývalý hráč Varnsdorfu.

Mohla by právě probíhající pauza jednomu z favoritů FNL pomoci? "Na jaře to tak bylo, že si to po přestávce sedlo a hráli jsme dobře. Jdeme zápas od zápasu a věříme, že přijde utkání, které to zlomí a nastartujeme vítěznou sérii. Všichni se snažíme zůstat v tempu a doufáme, že se brzy začne zase hrát. Vylepšujeme věci, ve kterých chybujeme. Je to hlavně práce u obou vápen. V tom našem musíme být zodpovědnější, v tom soupeřově si zase musíme dovolit daleko víc. Zažili jsme spoustu situací, které jsme výborně vyřešili, ale pak nebyli klidnější ve finální fázi," připomněl na fkdukla.cz odchovanec Mladé Boleslavi.

Více...
Méně...

ŠESTNÁCTILETÝ JAKUB KOŠEC: ŠANCE V ÁČKU PŘIŠLA DŘÍV, NEŽ JSEM ČEKAL
27.10.2020, zdroj: www.mfkv.cz, Když jsme mladého brankáře Vítkovic zpovídali před dvěma lety po úspěchu na fotbalovém kempu, pžiznal, že by si rád zachytal v zahraničí i v dresu Vítkovic. "Přišlo to dříve, než jsem čekal, avšak je to pro mě skvělá šance, abych fotbalově dospěl," přiznal nyní Jakub Košec, který by za normálních okolností ještě působil v dorostu. "Popravdě mi mládežnický fotbal příliš nechybí. Jsem rád, že mám šanci už nyní chytat za muže a sbírat zkušenosti. V 16-ti letech nemůžu chtít víc, než chytat dospělý fotbal na kvalitní úrovni." Přitom málo kdo ví, že na kariéru gólmana to zprvu nevypadalo. "Začínal jsem jako stoper, jenže na jeden zápas nedorazil gólman a tím, že jsem se už při tréninku cpal do brány, protože se mi nechtělo běhat, tak padla volba na mě. No a už jsem tam zůstal," vysvětlil mladý odchovanec Vítkovic, který má za jeden ze vzorů pochopitelně Tomáše...
27.10.2020, zdroj: www.mfkv.cz, 

Když jsme mladého brankáře Vítkovic zpovídali před dvěma lety po úspěchu na fotbalovém kempu, pžiznal, že by si rád zachytal v zahraničí i v dresu Vítkovic. "Přišlo to dříve, než jsem čekal, avšak je to pro mě skvělá šance, abych fotbalově dospěl," přiznal nyní Jakub Košec, který by za normálních okolností ještě působil v dorostu. "Popravdě mi mládežnický fotbal příliš nechybí. Jsem rád, že mám šanci už nyní chytat za muže a sbírat zkušenosti. V 16-ti letech nemůžu chtít víc, než chytat dospělý fotbal na kvalitní úrovni." Přitom málo kdo ví, že na kariéru gólmana to zprvu nevypadalo. "Začínal jsem jako stoper, jenže na jeden zápas nedorazil gólman a tím, že jsem se už při tréninku cpal do brány, protože se mi nechtělo běhat, tak padla volba na mě. No a už jsem tam zůstal," vysvětlil mladý odchovanec Vítkovic, který má za jeden ze vzorů pochopitelně Tomáše Vaclíka.

Velkou raritou je fakt, že při zranění Tomáše Netoličky tvoří brankářskou dovjici divizního týmu dva šestnáctiletí gólmani. Jakubovi kryje záda Lukáš Pavlík, jenž chytá také za dorost. "Určitě mi tam chybí někdo zkušenější, ale na druhou stranu mame výborného trenéra gólmanů v osobě Tondy Bučka, od kterého se mnoho naučím. Navíc kdybychom v týmu měli nějakého zkušenějšího brankáře, tak bych pravděpodobně nedostával tolik příležitostí," vysvětlil brankář s přezdívkou "Košík". O vyzrálé matadory má tým vedený Robertem Pištěkem nouzi, ovšem mladý tým s několika dorostenci v sestavě i tak dokazuje svou kvalitu. "Alespoň jeden zkušený hráč by nám na hřišti i mimo něj určitě pomohl. Na druhou stranu to beru tak, že kluci jsou dobří na hřišti i mimo něj, takže tězko říct. Podle mě je dobře, že my mladí hrajeme."

Kdo na zápasy MFK Vítkovice na podzim zavítal, tak si musel všimnout, že i přes útlý věk si Jakub Košec dokáže srovnat defenzívu a během zápasu je ho hodně slyšet. "To je pravda. Asi každý prohrává jen velmi nerad a někdy emoce zkrátka musí ven, byť by to tak občas být nemělo. Někdy si dovolím asi až moc, leč pak si to vyříkáme a zase je všechno v pohodě." Vyříkávat si bylo v posledních utkáních co, špatná série však byla přerušena na půdě Frenštátu, kde Jakub mohl oslavit první vítězství v Divizi mezi tyčemi. "Moje výkony by mohly být určitě lepší, pořád je na čem pracovat. A výkony týmu? Ty se hodnotit neodvážím, to přenechám trenérovi."

Jak se navíc ukazuje, Divize není snadná soutěž, padá v ní mnoho branek a čistých kont je pramálo. Jak se s tím mladý gólman srovnává? "Není to moc příjemné, každý gólman nerad vytahuje míč z vlastní sítě. Na psychiku je ještě horší, když člověk ví, že na inkasované brance má svůj vlastní podíl," přiznává Jakub Košec, jenž si však díky předčasnému ukončení podzimu s inkasovanými brankami starosti již letos starosti dělat nebude. "Mrzí mě to, protože jsme se zrovna dokázali vzpamatovat ze série proher a podle mě jsme mohli na výkon navázat v dalších těžkých zápasech."

Nucená fotbalová pauza je nepříjemnou zprávou nejen pro všechny fotbalové příznivce, leč zejména pro samotné fotbalisty. Jak bude nadbytek volného času trávit brankář, jenž má za idola Victora Valdése? "Chci dokončit školu, takže se na to musím zaměřit. Navíc jsme dostali od trenéra tréninkový plán s běhy, které musíme plnit, takže si to musím odmakat. Rád také jezdím po horách na kole, takže ze sportovní aktivity nijak nevypadnu."

Jakubovi děkujeme za rozhovor a přejme mnoho čistých kont, hodně zdaru na hřišti i ve škole a zejména pevné zdraví.

Více...
Méně...

Martincův raketový start: za Jablonec zatím odehrál všechno
23. října 2020, zdroj: www.idnes.czDo Jablonce přišel fotbalový stoper Jakub Martinec v létě z Hradce Králové s nulovými prvoligovými zkušenostmi, ale start do sezony měl raketový. Před nucenou koronavirovou pauzou odehrál ve všech šesti zápasech v nejvyšší soutěži a v jednom v Evropské lize plný počet minut.Jakub Martinec z Jablonce.Fotogalerie6Jakub Martinec z Jablonce. | foto: Profimedia.cz Do předního českého klubu FK Jablonec dorazil v srpnu z druholigového Hradce Králové až dvanáct dní před startem první fotbalové ligy. Stihl odehrát jediný přípravný zápas a bleskově získal místo v základní sestavě, z níž vystrnadil stopery Jeřábka se Štěpánkem, kteří absolvovali kompletní letní přípravu. Mladý střední obránce Jakub Martinec se chytil a zatím jako jediný jablonecký fotbalista nechyběl v dosavadních sedmi soutěžních utkáních včetně prodloužení v duelu Evropské ligy ani...
23. října 2020, 

zdroj: www.idnes.cz

Do Jablonce přišel fotbalový stoper Jakub Martinec v létě z Hradce Králové s nulovými prvoligovými zkušenostmi, ale start do sezony měl raketový. Před nucenou koronavirovou pauzou odehrál ve všech šesti zápasech v nejvyšší soutěži a v jednom v Evropské lize plný počet minut.
Jakub Martinec z Jablonce.Fotogalerie6
Jakub Martinec z Jablonce. | foto: Profimedia.cz

Do předního českého klubu FK Jablonec dorazil v srpnu z druholigového Hradce Králové až dvanáct dní před startem první fotbalové ligy. Stihl odehrát jediný přípravný zápas a bleskově získal místo v základní sestavě, z níž vystrnadil stopery Jeřábka se Štěpánkem, kteří absolvovali kompletní letní přípravu.

Mladý střední obránce Jakub Martinec se chytil a zatím jako jediný jablonecký fotbalista nechyběl v dosavadních sedmi soutěžních utkáních včetně prodloužení v duelu Evropské ligy ani minutu.

„To mě určitě těší. Důležité je, že mi drží zdraví a že mám pořád trenérovu důvěru. Tu pozici, kterou jsem si zatím v Jablonci získal, nechci pustit a chci dál hrát všechny zápasy. Každopádně pro mě jako pro ligového nováčka je to parádní a nečekaný start," pochvaluje si 22letý a 187 centimetrů vysoký jablonecký stoper Jakub Martinec.

Jakub Martinec (vpravo) z Jablonce v duelu s Ostravou

Do Jablonce jste přišel až na sklonku letní přípravy, zaskočilo vás, že jste se hned probil do základní sestavy?

Samozřejmě jsem to nečekal, ale do Jablonce jsem s tím šel, že se o místo porvu a udělám pro to maximum. Myslím, že se mi ty úvodní tréninkové dny v Jablonci i ten jeden zápas, který jsem odehrál, docela vydařily. A pak už záleželo jen na trenérovi, jestli mi tu šanci dá a vyšlo to.

Začal jste ve stoperské dvojici s už zkušeným Vojtěchem Kubistou, jak vám pomáhal v těch prvních zápasech?
S Vojtou jsme si před každým zápasem, než se v Boleslavi zranil, spolu sedli a probírali jsme, jak budeme vedle sebe hrát a jak budeme určité situace řešit. On vlastně není klasický stoper, ale něco v obraně už odehrál, takže mi hodně radil a hlavně mi říkal, ať se v prvních ligových zápasech nebojím, protože jsem přece jen trochu nervózní byl. Myslím, že nám to docela klapalo.

Kromě první ligy jste zažil i premiéru v Evropské lize, ale ta vám po porážce 3:5 v prodloužení v Dunajské Stredě zhořkla...
...když teď koukám na zápasy ve skupinách Evropské ligy, tak si říkám, že jsme tam také třeba mohli být jako sousední Liberec. Ale to je jen kdyby, protože pak by nás čekali ještě dva těžcí soupeři. Už je to za námi a my musíme v lize hrát tak, abychom příští rok dostali v Evropské lize další šanci.

Po posledním zápase se Spartou přišla reprezentační přestávka, ve které jste ale museli kvůli koronaviru v týmu do karantény, jaké to pro vás bylo?
No, pokud jde o mě, tak já jsem do karantény nemusel, protože už jsem covid prodělal v létě a i kvůli tomu jsem přišel do Jablonce až ke konci letní přípravy. Ale většina mužstva v karanténě byla, takže to samozřejmě bylo nepříjemné, protože se nedalo společně trénovat.

Rigino Cicilia ze Slovácka (vpravo) a Jakub Martinec z Jablonce bojují o míč.

Jak dlouho a v jakém režimu už momentálně trénujete?
V tréninku jsme už celý tento týden a je to stejné, jako to bylo na jaře. Nesmíme do šaten ani do sprch, takže když to zjednoduším, vystoupíme z aut, odtrénujeme a zase odjedeme domů. Nedá se nic dělat, každý den čekáme na nějaké nové informace, kdy se zase liga rozjede. Věřím, že se nákaza mezi lidmi brzy zmírní, a že, i když bez diváků, začneme hrát co nejdřív.

Aktuálně jste mezi náhradníky v širším kádru české jedenadvacítky, věříte, že na příštím srazu budete v nominaci?
Atmosféru v mládežnických reprezentacích už jsem trochu zažil od U16 po U18, jsem rád, že jsem v širším kádru jedenadvacítky, ale nijak se k tomu neupínám, protože trenér tam má už svoje vyzkoušené stopery. Já se teď zaměřuju hlavně na klub a na výkony v Jablonci. Přišel jsem z druhé ligy do klubu, který je zvyklý hrát v první lize o horní pozice. Chci co nejvíc pomoct týmu, ukázat se a v budoucnu se odsud případně posunout ještě výš.

Zdroj: https://www.idnes.cz/fotbal/prvni-liga/jakub-martinec-posila-jabonec-rozhovor.A201023_578124_fotbal_ten?utm_source=facebook&utm_medium=sharecd&utm_campaign=desktop

Více...
Méně...

Objev Provod válí, sám si analyzuje tréninky: Jsem rád za každou šanci
13.10.2020, Zdroj: isport.blesk.cz, Před rokem a půl hrál ještě druhou českou ligu, teď si svou dravostí začíná budovat místo v národním týmu. Lukáš Provod válí, během probíhajícího reprezentačního srazu zaujal jak v přátelském utkání na Kypru (2:1), tak v duelu Ligy národů v Izraeli (2:1). „Musím říct, že Lukáš hrál výborný zápas," přikývl po partii v Haifě i trenér českého celku Jaroslav Šilhavý. Na Provodovi nebylo v neděli večer znát, že odehrál stejně jako na Kypru devadesát minut, ani že se během utkání přesunul z křídla na hrot. Byl živý, neustále se pohyboval, dovolil si, působil sebevědomě. „Jsem rád za každou šanci, kterou v reprezentaci dostanu, za každou minutu, kterou odehraju. Pro mě je to splněný sen," přiznal pak v rozhovoru pro ČT. Třiadvacetiletý záložník Slavie se v elitním výběru země zatím rozkoukává, debutoval za něj před měsícem proti Slovensku, teď si připsal...
13.10.2020, 

Zdroj: isport.blesk.cz, 

Před rokem a půl hrál ještě druhou českou ligu, teď si svou dravostí začíná budovat místo v národním týmu. Lukáš Provod válí, během probíhajícího reprezentačního srazu zaujal jak v přátelském utkání na Kypru (2:1), tak v duelu Ligy národů v Izraeli (2:1). „Musím říct, že Lukáš hrál výborný zápas," přikývl po partii v Haifě i trenér českého celku Jaroslav Šilhavý.

Na Provodovi nebylo v neděli večer znát, že odehrál stejně jako na Kypru devadesát minut, ani že se během utkání přesunul z křídla na hrot. Byl živý, neustále se pohyboval, dovolil si, působil sebevědomě. „Jsem rád za každou šanci, kterou v reprezentaci dostanu, za každou minutu, kterou odehraju. Pro mě je to splněný sen," přiznal pak v rozhovoru pro ČT.

Třiadvacetiletý záložník Slavie se v elitním výběru země zatím rozkoukává, debutoval za něj před měsícem proti Slovensku, teď si připsal další dva starty. Ale jeví se opravdu zajímavě, ukazuje, že je v posledních měsících v dobrém rozpoložení. Proti Izraeli mohl dát dokonce i gól, jenže na přihrávku Petra Ševčíka pár minut před závěrečným hvizdem jen těsně nedosáhl.

Přitom koho by ještě nedávno napadlo, že Provod se takhle vyšvihne. Na jaře minulého roku pomáhal Českým Budějovicím k postupu do první ligy, pár týdnů po startu uplynulého ročníku FORTUNA:LIGY se z jihu Čech stěhoval do Edenu. Trochu překvapivě, ale jeho případ opět ukazuje, že trenér Jindřich Trpišovský umí s hráči, které chce, pracovat a posouvat je dál.

Ještě k jeho transferu: nebyl jednoduchý, protože patřil Plzni. „Dokonce bych řekl, že jsem byl přesvědčený o tom, že to vyjít nemůže. Můj manažer mi řekl o zájmu Slavie a sám tomu nedával příliš mnoho nadějí, protože moc hráčů z Plzně do Slavie nechodí. Když to nakonec vyšlo, byl jsem velmi šťastný," vylíčil Provod na jaře pro slávistický magazín Poločas.

Postupně se sžíval s nabitým týmem a loni na podzim musel být trpělivý. Prostor na hřišti dostával spíš jako střídající hráč, nebo seděl na lavičce. Do prvního jarního kola na Bohemians naskočil v základní sestavě, ale nikoli na křídle, ale na pozici defenzivního záložníka, kde Slavia začala hledat náhradu za Tomáše Součka. To je jen potvrzení jeho univerzálnosti.

Po zranění Petera Olayinky se mu po koronavirové pauze otevřela cesta do základní sestavy. Tuhle šanci využil a stává se z něj stále platnější hráč v kádru mistra.

Ostatně sám na sobě svědomitě pracuje a snaží se využít veškerých možností, které současné technologie nabízejí. Sám si třeba pořídil GPS vestu, aby si pak doma mohl analyzovat trénink. „Snažím se stále vybírat ty nejdůležitější ukazatele a podle nich si specifikovat to, jak byl trénink náročný a intenzivní. Podle toho si pak určím, kde bych se měl v tréninku zlepšit," popisoval Provod.

Je inteligentní a cílevědomý. Důkaz? Život profesionálního fotbalisty kloubí se studiem ekonomické vysoké školy.

Více...
Méně...

SLÁVISTA FILIP HORSKÝ PORAZIL VŠECHNY HRÁČE MLÁDEŽNICKÉ LIGY MISTRŮ A SE STAL VÍTĚZEM PROGRAMU UEFA FOR PLAYERS
22.4.2020, Zdroj: www.ruik.cz, Vzdělání mladých fotbalistů začíná čím dál více nabírat na důležitosti a stejným směrem jde i Slavia Praha, jejichž člen akademie Filip Horský zvítězil ve vzdělávacím programu UEFA. Z celkového počtu 2560 hráčů všech 64 zúčastněných týmů se vítězem letošního ročníku UEFA For Players stal právě Filip Horský, jenž působí v sešívaném týmu U17. „Po spuštění aplikace se mi ukázalo osm témat z různých fotbalových odvětví. Ke každému tématu se vždy spustilo video společně s otázkami týkajícími se právě daného videa. Za každé téma se mi přičítaly body do tabulky. Určitě mám radost z každého vítězství v nějaké soutěži. I když to není vítězství jako ve fotbale, tak se stále počítá," prozradil Horský. Program UEFA For Players vznikl na pomoc mladým hráčům, aby se co nejlépe dokázali poprat s nástrahami, které jim může život přinést. Být profesionálním fotbalistou...
22.4.2020, 

Zdroj: www.ruik.cz, 

Vzdělání mladých fotbalistů začíná čím dál více nabírat na důležitosti a stejným směrem jde i Slavia Praha, jejichž člen akademie Filip Horský zvítězil ve vzdělávacím programu UEFA.

Z celkového počtu 2560 hráčů všech 64 zúčastněných týmů se vítězem letošního ročníku UEFA For Players stal právě Filip Horský, jenž působí v sešívaném týmu U17.

„Po spuštění aplikace se mi ukázalo osm témat z různých fotbalových odvětví. Ke každému tématu se vždy spustilo video společně s otázkami týkajícími se právě daného videa. Za každé téma se mi přičítaly body do tabulky. Určitě mám radost z každého vítězství v nějaké soutěži. I když to není vítězství jako ve fotbale, tak se stále počítá," prozradil Horský.

Program UEFA For Players vznikl na pomoc mladým hráčům, aby se co nejlépe dokázali poprat s nástrahami, které jim může život přinést. Být profesionálním fotbalistou není v dnešní době kvůli médiím vůbec jednoduché. Své by o tom mohl povídat Martin Hašek, jehož kauza se Spartou je probírána již od začátku letošního roku.

Aplikace od UEFY obsahuje širokou škálu vzdělávacích modulů a hráče provádí osmi základními tématy ovlivňujícími život profesionálních fotbalistů.

Co se týmového umístění týče, tak na první místo se dostali hráči Realu Zaragoza.

Více...
Méně...

Daniel Kozma a Ondřej Ullman prodloužili smlouvu s Duklou
13.10.2020, Zdroj www.fkdukla.cz, Záložníci Daniel Kozma a Ondřej Ullman budou na Dukle působit další čtyři roky. Oba hráči podepsali s klubem nové smlouvy do června roku 2024. „Dan měl v létě možnost odejít do nejvyšší soutěže a já jsem strašně rád, že se ho podařilo udržet. Jsem přesvědčený, že si Dan první ligu brzy stejně zahraje. Pro nás je momentálně srdcem a plícemi týmu a je to kapitán. Mám radost, že jsme se dohodli na prodloužení jeho stávající smlouvy," uvedl Jan Staněk, sportovní ředitel Dukly. „Co se Ondry Ullmana týče, je to jeden z našich nejnadějnějších hráčů. Chceme, aby se začal prosazovat a získával co nejvíce minut. Nová smlouva je projevem naší důvěry, ale pro Ondru je to závazek k ještě větší pracovitosti a k většímu zapálení pro to, aby se stal členem naší základní sestavy," dodal. Kozma přišel do Dukly v roce 2019 z Varnsdorfu a patří k základním kamenům...
13.10.2020, 

Zdroj www.fkdukla.cz, 

Záložníci Daniel Kozma a Ondřej Ullman budou na Dukle působit další čtyři roky. Oba hráči podepsali s klubem nové smlouvy do června roku 2024.

„Dan měl v létě možnost odejít do nejvyšší soutěže a já jsem strašně rád, že se ho podařilo udržet. Jsem přesvědčený, že si Dan první ligu brzy stejně zahraje. Pro nás je momentálně srdcem a plícemi týmu a je to kapitán. Mám radost, že jsme se dohodli na prodloužení jeho stávající smlouvy," uvedl Jan Staněk, sportovní ředitel Dukly.

„Co se Ondry Ullmana týče, je to jeden z našich nejnadějnějších hráčů. Chceme, aby se začal prosazovat a získával co nejvíce minut. Nová smlouva je projevem naší důvěry, ale pro Ondru je to závazek k ještě větší pracovitosti a k většímu zapálení pro to, aby se stal členem naší základní sestavy," dodal.

Kozma přišel do Dukly v roce 2019 z Varnsdorfu a patří k základním kamenům sestavy A-týmu. Ullman sbírá zkušenosti hlavně v „béčku", talentovaného jednadvacetiletého hráče ale využívá trenér Roman Skuhravý i v prvním týmu.

Více...
Méně...

Tomáš Malínský povolán do reprezentace na Ligu národů ve Skotsku
13.10., Praha, www.fotbal.cz Nominace na Ligu národů ve SkotskuReprezentační tým vyráží v úterý na poslední říjnový zápas do Skotska, kde sehraje ve středu večer čtvrtý zápas Ligy národů proti domácímu výběru. Reprezentace ihned po nedělním vítězství 2:1 nad Izraelem v Haifě se přesunula oproti plánu zpět do Prahy. Původně měla odletět rovnou do Skotska k dalšímu zápasu, který se bude hrát ve středu v Glasgow. Místo toho se v Praze podrobila dalšímu testování na koronavirus. Přetestování odhalilo dva pozitivní testy. Jeden se objevil u jednoho z hráčů, druhý měl hlavní trenér Jaroslav Šilhavý. Tým se do Skotska přesune v úterý, v zápase jej povede asistent trenéra Jiří Chytrý. Trenér Šilhavý je v karanténě, do Skotska zamíří "hlavní" týmDo nominace byli doplněni záložníci Tomáš Malinský a Michal Sáček i útočníci Tomáš Poznar a Michael Rabušic. Do Skotska tak vyráží 20 hráčů do pole a...
13.10., Praha, www.fotbal.cz 

Nominace na Ligu národů ve Skotsku

Reprezentační tým vyráží v úterý na poslední říjnový zápas do Skotska, kde sehraje ve středu večer čtvrtý zápas Ligy národů proti domácímu výběru.

Reprezentace ihned po nedělním vítězství 2:1 nad Izraelem v Haifě se přesunula oproti plánu zpět do Prahy. Původně měla odletět rovnou do Skotska k dalšímu zápasu, který se bude hrát ve středu v Glasgow. Místo toho se v Praze podrobila dalšímu testování na koronavirus.

Přetestování odhalilo dva pozitivní testy. Jeden se objevil u jednoho z hráčů, druhý měl hlavní trenér Jaroslav Šilhavý. Tým se do Skotska přesune v úterý, v zápase jej povede asistent trenéra Jiří Chytrý.

Trenér Šilhavý je v karanténě, do Skotska zamíří "hlavní" tým
Do nominace byli doplněni záložníci Tomáš Malinský a Michal Sáček i útočníci Tomáš Poznar a Michael Rabušic. Do Skotska tak vyráží 20 hráčů do pole a tři brankáři.

"Vycházeli jsme z těch postů, které nám chyběly. V tom posledním utkání v Izraeli to pro nás byly komplikace směrem ke střídání, vstupování, když jsme chtěli něco udělat s vývojem zápasu. Takže jsme doplnili posty, které nám chyběly a které mohou být potřeba v dalším utkání ve Skotsku," řekl Jiří Chytrý.

Zápas je na programu ve středu 14. října od 20:45 středoevropského času v Glasgow na stadionu Hampden Park.

 

Více...
Méně...

Na hostování do Slavie přišel Laco Takács
Do Slavie přichází z Boleslavi na půlroční hostování s nepovinnou opcí na přestup defenzivní hráč Laco Takács. Sešívaní vyztužili své defenzivní řady příchodem třiadvacetiletého Laca Takácse. „Po odchodu Alexe Krále není v týmu hráč, který by mohl hrát pozici Tomáše Součka nebo číslo šest. Proto jsme narychlo sháněli hráče, který by Tomáše byl schopen typologicky zastoupit na pozici číslo šest. Rozhodli jsme se pro Takásce z důvodu výšky, je skvělý při standardních situacích a dominantní při hře hlavou. Je to defenzivní univerzál, nastupuje na postu šestky i stopera, má zkušenosti z reprezentace i s mezinárodním fotbalem," přiblížil výběr nové posily trenér Jindřich Trpišovský. „Měl jsem pěkné pondělní ráno, když jsem dostal od agenta zprávu, abych se s ním spojil. Moc mě to potěšilo, asi by mě to ani nenapadlo. Jsem rád, že jsem tady," usmívá se nová posila červenobílých Laco...
Do Slavie přichází z Boleslavi na půlroční hostování s nepovinnou opcí na přestup defenzivní hráč Laco Takács.

Sešívaní vyztužili své defenzivní řady příchodem třiadvacetiletého Laca Takácse. „Po odchodu Alexe Krále není v týmu hráč, který by mohl hrát pozici Tomáše Součka nebo číslo šest. Proto jsme narychlo sháněli hráče, který by Tomáše byl schopen typologicky zastoupit na pozici číslo šest. Rozhodli jsme se pro Takásce z důvodu výšky, je skvělý při standardních situacích a dominantní při hře hlavou. Je to defenzivní univerzál, nastupuje na postu šestky i stopera, má zkušenosti z reprezentace i s mezinárodním fotbalem," přiblížil výběr nové posily trenér Jindřich Trpišovský.

„Měl jsem pěkné pondělní ráno, když jsem dostal od agenta zprávu, abych se s ním spojil. Moc mě to potěšilo, asi by mě to ani nenapadlo. Jsem rád, že jsem tady," usmívá se nová posila červenobílých Laco Takács.

Do Edenu přichází na půlroční hostování s opcí. „Jsem si vědom toho, že to je zatím asi největší výzva v mé kariéře. Mým osobním cílem je proměnit hostování v přestup, postupně se tu zabudovat do týmu a pomoct Slavii. Udělám pro to všechno," zdůrazňuje a těší se i na zdejší atmosféru. „Fanoušci jsou tady neuvěřitelní, hrozně mě to lákalo a těším se na atmosféru. A možnost zahrát si Ligu mistrů? To je sen každého kluka. Doufám, že se nám to tam povede," dodává.

Na jakém postu bude ve Slavii nastupovat? „Myslím si, že přicházím spíš na stopera, na kterým jsem odehrál poslední zápasy, ale nedělá mi problém, když mě trenér použije na šestce nebo kdekoliv jinde. Budu se snažit odehrát, co umím, abych pomohl," říká Laco Takács.

Mladý obránce či defenzivní záložník se narodil 15. července 1996 a fotbalově vyrůstal ve Františkových Lázních, ze kterých se později přesunul do Teplic. Debut za Severočechy si připsal 10. března 2014 právě proti Slavii, ve kterém skláři zvítězili 1:0. V následující sezoně se talentovaný defenzivní štít prosadil nastálo do základní jedenáctky Teplic a spolehlivými výkony si vysloužil přestup do Mladé Boleslavi.

Za celek z automobilového města nastupoval Laco Takács více než čtyři roky, během kterých střídal pozici stopera a defenzivního záložníka. V jedenácti soutěžních zápasech letošního ročníku však nastupoval výhradně v obranné řadě Mladé Boleslavi a řadil se mezi defenzivní pilíře klubu. Díky svým proporcím je platný nejen při obranné činnosti, ale umí být produktivní i při útočných standardkách, což dokazuje šest vstřelených branek v minulé ligové sezoně. Celkem Laco Takács odehrál během své kariéry 118 ligových utkání, ve kterých vsítil dvanáct gólů a připsal si dvě asistence.

zdroj: slavia.cz

Více...
Méně...

Lukáš Provod přichází do Slavie Praha
Slavia získává novou posilu! Do klubu přichází levonohý univerzál Lukáš Provod, který naposledy působil v Českých Budějovicích, kde hostoval z Viktorie Plzeň. Vzhledem k tomu, že Lukáš Provod hostoval v Českých Budějovicích z Plzně, bude formálně do konce podzimní části ve Slavii také hostovat. Až v zimě se jeho příchod promění v přestup a bude platit jeho smlouva s klubem do června 2024. „Zní to neuvěřitelně. Je to krásný příběh. Hrozně rychle se to seběhlo. Jsem strašně šťastný, že můžu být v Edenu. Chtěl bych pomoci Slavii k cílům, které má před sebou," uvedl ke svému příchodu levonohý univerzál. „Pro mě je to skvělá výzva, na kterou se ohromně těším. Nerozhodoval jsem se ani minutu. Měl jsem hned jasno. Slavia je největší a nejúspěšnější klub v Česku, takže bylo jasno," doplnila nejnovější slávistická posila, která bude na dresu nosit číslo 17. Radost z nového svěřence neskrýval...
Slavia získává novou posilu! Do klubu přichází levonohý univerzál Lukáš Provod, který naposledy působil v Českých Budějovicích, kde hostoval z Viktorie Plzeň.

Vzhledem k tomu, že Lukáš Provod hostoval v Českých Budějovicích z Plzně, bude formálně do konce podzimní části ve Slavii také hostovat. Až v zimě se jeho příchod promění v přestup a bude platit jeho smlouva s klubem do června 2024.

„Zní to neuvěřitelně. Je to krásný příběh. Hrozně rychle se to seběhlo. Jsem strašně šťastný, že můžu být v Edenu. Chtěl bych pomoci Slavii k cílům, které má před sebou," uvedl ke svému příchodu levonohý univerzál. „Pro mě je to skvělá výzva, na kterou se ohromně těším. Nerozhodoval jsem se ani minutu. Měl jsem hned jasno. Slavia je největší a nejúspěšnější klub v Česku, takže bylo jasno," doplnila nejnovější slávistická posila, která bude na dresu nosit číslo 17.

Radost z nového svěřence neskrýval trenér Jindřich Trpišovský. „Po odchodu Jardy Zmrhala jsme hledali levonohého záložníka. Lukáše jsme loni skautovali už ve druhé lize, kdy patřil k nejlepším hráčům Budějovic. V mládežnických výběrech patřil mezi nejlepší hráče, bohužel ho zabrzdilo zranění a rok nehrál. Jak hrál skvěle loni druhou ligu, tak na to letos stejně navázal a je to hráč, který je hlavně univerzální. V ofenzivní části je schopen zahrát tři čtyři posty. Navíc je velmi silný v driblinku, má asi metr devadesát a je to hrozně pracovitý hráč," pochvaluje si kouč posilu.

„Je to hráč z kategorie velmi zajímavých, ve kterém vidíme potenciál do budoucna a kterého bychom postupně chtěli rozvíjet. Má parametry pro velký fotbal. Víme, že má jen šest ligových startů, ale může udělat obrovský progres a máme v plánu s ním postupně pracovat tak, aby se v budoucnu stal důležitou součástí Slavie," dodal trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

Ačkoli přichází z českobudějovického Dynama, je dvaadvacetiletý Lukáš Provod kmenovým hráčem Viktorie Plzeň a také jejím odchovancem. Na západě Čech strávil dvě sezony v juniorce, aby se následně v devatenácti letech vydal na dvě sezony na hostování do druholigového Sokolova. Tam odehrál celkem dvaačtyřicet soutěžních zápasů (dva z toho v MOL cupu) a vstřelil tři branky. V roce 2017 se dostal i do reprezentace ČR do 21 let, kde ve čtyřech zápasech stačil zaznamenat jeden gól.

V sezoně 2018/19 se na půl roku vrátil do Plzně, kde se ale do prvního týmu neprosadil a na jarní část sezony tak zamířil na hostování do Českých Budějovic. Tam ve třinácti zápasech vstřelil dva góly, přidal dvě asistence a pomohl Jihočechům k postupu do FORTUNA:LIGY. V Dynamu zůstal 189 centimetrů vysoký ofenzivní hráč i pro letošní sezonu, kdy zatím v sedmi utkáních dva góly vstřelil a na dva další přihrál. Nejčastěji nastupuje na levém křídle, v sestavě Budějovic se ovšem objevil už i jako podhrotový hráč a a ve vítězném utkání proti Zlínu si vyzkoušel i roli levého beka.

zdroj: slavia.czVíce...
Méně...

Po letech proti Banegovi. Jak v Seville ožívají Kúdelovy vzpomínky
Pomalu to bude dvanáct let, co Ondřej Kúdela vyběhl do finále mistrovství světa dvacítek. Nic honosnějšího už nejspíš nezažije. Proti nabušené Argentině s Agüerem, Di Maríou, Banegou, Záratem, Faziem, Piattim. „Na nich bylo vidět, že o sobě nepochybují. Šampioni. Hlavně Banega, to byl král hřiště. Fakt frajer," vzpomíná Kúdela.Mladí Češi byli outsiderem, ale ještě po hodině věřili, že můžou vyhrát. Podobné je to teď, kdy Kúdela coby slávista narazí na Sevillu v osmifinále Evropské ligy. Už ve čtvrtek! Od 18.55 na ČT sport. A zase proti Banegovi, nesmiřitelnému záložníkovi s potetovaným tělem. „Bez boje se nevzdáme," slíbil stoper Slavie. Zatímco z mladých Argentinců vyrostly vesměs hvězdy, Češi až na výjimky pohořeli. I výřečný sympaťák Kúdela si musel na průlom počkat, neboť přišel až po třicítce. Proč to trvalo tak dlouho?Co se stát mělo, to se stalo. Někdo má kariéru nalajnovanou,...

Pomalu to bude dvanáct let, co Ondřej Kúdela vyběhl do finále mistrovství světa dvacítek. Nic honosnějšího už nejspíš nezažije. Proti nabušené Argentině s Agüerem, Di Maríou, Banegou, Záratem, Faziem, Piattim. „Na nich bylo vidět, že o sobě nepochybují. Šampioni. Hlavně Banega, to byl král hřiště. Fakt frajer," vzpomíná Kúdela.


Mladí Češi byli outsiderem, ale ještě po hodině věřili, že můžou vyhrát. Podobné je to teď, kdy Kúdela coby slávista narazí na Sevillu v osmifinále Evropské ligy.

Už ve čtvrtek! Od 18.55 na ČT sport. A zase proti Banegovi, nesmiřitelnému záložníkovi s potetovaným tělem. „Bez boje se nevzdáme," slíbil stoper Slavie.

Zatímco z mladých Argentinců vyrostly vesměs hvězdy, Češi až na výjimky pohořeli. I výřečný sympaťák Kúdela si musel na průlom počkat, neboť přišel až po třicítce.

Proč to trvalo tak dlouho?
Co se stát mělo, to se stalo. Někdo má kariéru nalajnovanou, jiného zradí zdraví, další má smůlu. Ano, naše generace z toho měla vytřískat víc, ale už to nezměníme. V červnu jsme to probírali s Lubošem Kaloudou, když se v Brně loučil s kariérou.

Na co jste přišli? On hrál taky finále.
Že jsme neměli tolik talentu jako Argentinci. Nebyli jsme tak dobře připravení na dospělý fotbal, nebyli jsme odolní. Oni se už jako kluci rvali na ulici o život a na hřišti o flek. Prošli drsnou džunglí. Argentina miluje fotbal a zná jen vítěze, zatímco my si žili celkem pohodlně. Ten rozdíl jsem jim viděl v očích. Oni byli hotoví válečníci, my jen mladí šikovní kluci.

Kteří určitě nečekali, že se dostanou tak daleko.
Ani jsme s sebou v Kanadě neměli tolik sad dresů, abychom si je mohli po zápasech měnit. Vzpomínám, jak jsem na poslední soustředění odjel rovnou od maturity. Doma v Pitíně jsem ukázal vysvědčení, dostal jsem od mámy pusu a táta s dědou mě odvezli přes celou republiku do Písku. Za měsíc jsem doma, říkal jsem jim. Spletl jsem se o měsíc a doma mám zarámovaný svůj dres z finále.

Celý národ tehdy sledoval vaši partu, jenže kromě Marka Suchého se pak nikdo natrvalo nedostal do národního týmu.
Ondra Mazuch kopal v Anderlechtu a Dněpru, Honza Šimůnek vyhrál bundesligu, ale ano, čekalo se víc. Fantasticky měl našlápnuto Martin Fenin, který dal ve finále gól na 1:0.

Fenina zradila hlava. Místo gólů pak sbíral hlavně průšvihy.
Nechci se v tom moc vrtat, ale myslím, že sám si zatím neuvědomuje, o co všechno přišel.

Zatímco Sergio Agüero pálí za Manchester City a Ángel Di María prošel nejslavnější kluby.
A víte, že mě to nepřekvapilo? Byli připravení na velký fotbal.

Co Éver Banega?
Ten mě očaroval nejvíc. S balonem fantastický, sám řídil hru, kopal standardní situace. Navíc slušně řečeno gauner, který si nic nenechal líbit. Když nám vylosovali Sevillu, hned se mi Banega vybavil. Sledoval jsem jeho kariéru. Valencie, Atlético, Sevilla, Inter Milán, teď znovu Sevilla.

A vy Slovácko, Kladno, Sparta, Boleslav, Liberec, teď Slavia.
Bylo to spíš klikaté, náročné, rozhodně jsem nic nedostal zadarmo. O to jsem šťastnější a vděčnější, když teď můžu bojovat o titul a připravovat se na osmifinále Evropské ligy. To je odměna.

Není obvyklé, aby se talent prosadil až po třicítce. Přitom před deseti lety vás trenér Brückner pozval do reprezentace.
Měl jsem se hlásit u jednadvacítky, jenže trenér Lavička volal, ať se nezlobím, že neletím. No škoda, pomyslel jsem si. Najednou přišel šok: Letíš s áčkem! A cestou na sraz jsem se vyboural na dálnici.

Roztěkanost?
Smůla. Za Brnem jsem na dé jedničce přejížděl z pravého pruhu do levého, s autem to cuklo a za chvíli jsme ve svodidlech vylézal zadním okénkem. Auto bylo na střeše. Ledovka? Prasklá guma? Nevím. Doma bych ještě našel policejní zprávu, ale já už z hlavy vytěsnil, co se přesně stalo.

Zní to nebezpečně.
Naštěstí se nikomu nic nestalo. Já byl trochu poškrábaný kolem nosu. Záchranka mě odvezla do Brna, aby v nemocnici vyloučili vnitřní zranění, a druhý den jsem pokračoval do Prahy.

A na Kypr.
Letěl jsem soukromým tryskáčem s Petrem Čechem, kterému se zrovna narodila dcera, proto měl taky zpoždění. Vzal mě k sobě do letadla.

Nakonec jste si zahrál poločas proti Řecku.
I když to byl neoficiální zápas, který se do statistik nepočítal, já byl šťastný.

Třeba budete mít premiéru za dva týdny.
To bych se divil. Nejdřív ve Wembley kvalifikace s Anglií a vzápětí přátelák s Brazílií v Edenu. Takový dvojzápas tu možná už nikdy nebude, ale já tak smělý nejsem.

Zdroj: https://www.idnes.cz/fotbal/pohary/ondrej-kudela-slavia-rozhovor.A190305_211429_fot_pohary_ald?

 foto: sport.cz

Více...
Méně...

Matoušek se upsal Slavii a zase řádil za Příbram
Matoušek se upsal Slavii a zase řádil za Příbram: Pořád nejsem extra hráčByl to jeho den. Před zápasem s Duklou dostal Jan Matoušek cenu pro nejlepšího ligového hráče za červenec a pak zase řádil: vstřelil gól, na dva nahrál a ještě trefil tyč. „Byl to náročný týden," ulevil si příbramský klenot. Pouhé dva dny po podpisu smlouvy se Slavií, která ho nechává v Příbrami na hostování, postrčil svůj tým k vítězství 4:0 nad Duklou.Přiznejte, už jste někdy zažil takhle perný týden?„Bylo to pro mě složité hlavně po psychické stránce, pořád se něco řešilo. I když mě to moc času nestálo, protože se mě od toho všichni snažili držet stranou. Jen jsem ve středu přijel na Slavii a vyřešilo se to. Chtěl jsem to mít co nejdřív za sebou, abych se mohl zase soustředit jen na fotbal, což se povedlo." Jste rád, že ještě na podzim zůstanete v Příbrami?„Byla to podmínka moje, agenta i pana Starky (šéfa...
Matoušek se upsal Slavii a zase řádil za Příbram: Pořád nejsem extra hráč

Byl to jeho den. Před zápasem s Duklou dostal Jan Matoušek cenu pro nejlepšího ligového hráče za červenec a pak zase řádil: vstřelil gól, na dva nahrál a ještě trefil tyč. „Byl to náročný týden," ulevil si příbramský klenot. Pouhé dva dny po podpisu smlouvy se Slavií, která ho nechává v Příbrami na hostování, postrčil svůj tým k vítězství 4:0 nad Duklou.

Přiznejte, už jste někdy zažil takhle perný týden?
„Bylo to pro mě složité hlavně po psychické stránce, pořád se něco řešilo. I když mě to moc času nestálo, protože se mě od toho všichni snažili držet stranou. Jen jsem ve středu přijel na Slavii a vyřešilo se to. Chtěl jsem to mít co nejdřív za sebou, abych se mohl zase soustředit jen na fotbal, což se povedlo."

Jste rád, že ještě na podzim zůstanete v Příbrami?
„Byla to podmínka moje, agenta i pana Starky (šéfa Příbrami), abych si zvykl na první ligu. Mimochodem, přestože se mi teď daří, pořád mám pocit, že zatím nejsem nějaký extra hráč."

Vážně? Takže přestupová částka 40 milionů korun je přepálená? Je to nejdražší transfer mezi dvěma českými kluby.
„To jsou administrativní věci, do toho nevidím. Ale asi za něco stojím." (usmívá se)

Ukázal jste to v zápase s Duklou, byl jste u tří příbramských gólů ze čtyř.
„Hlavní je, že jsme uhráli důležité tři body. Minule jsme v Ostravě dostali facku: porážka 0:3 nám ukázala, že nemáme být po prvních dvou povedených kolech tak nahoře. Poučili jsme se a teď máme ze čtyř kol sedm bodů, což je krása. Zvlášť, když nás čeká Sparta a Liberec, dva silní soupeři."

Pomlčel jste o sobě. Byl váš gól na 3:0 hodně o momentu překvapení? Pomalého stopera Dukly Michala Bezpalce jste docela vykoupal.
„Mám takhle zabíhat za obránce. Odrazil se tam míč a předběhl jsem ho. Chtěl jsem střílet na zadní tyč čili na druhou stranu, než jsem to nakonec trefil. Je fajn, že nám to tam doma zatím padá. Snad to zopakujeme i příště na Spartě."

Řekněte, roste vám s každým dalším zápasem sebevědomí?
„To bych neřekl, proti Dukle to bylo zase o mojí rychlosti. V té si věřím. Můžete to brát i z toho pohledu, že si teď buduju pozici: čím víc se mi bude na podzim dařit, tím budu mít ve Slavii větší šanci hrát. Ovšem já bych se snažil hrát na sto procent za jakékoliv situace."

Více na https://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-1-liga-rocnik-2018-19/342258/matousek-se-upsal-slavii-a-zase-radil-za-pribram-porad-nejsem-extra-hrac.html

 

Více...
Méně...

Kapitán dorostenců David Jurásek podepsal ve Zbrojovce profesionální smlouvu
B r n o - Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno se dnes domluvil na podmínkách nového kontraktu s dalším talentovaným hráčem. Smlouvu s klubem podepsal osmnáctiletý kapitán úspěšného dorosteneckého týmu David Jurásek."Mám velkou radost, že se vše povedlo, a budu se teď snažit dál na sobě pracovat," řekl David po podpisu. "Mým dalším cílem a snem je teď probojovat se do kádru prvního mužstva," doplnil hráč, jehož ideálním postem je ofenzivní záložník.David je oporou výběru U19, který zatím figuruje na první příčce celostátní ligy; je také členem širšího kádru reprezentace U19. Do Zbrojovky přišel v roce 2015. Ve své první sezóně vstřelil za tým U16 šest branek, pět gólů přidal o rok později v "sedmnáctce". Produktivní byl David také v minulém ročníku, kdy dokázal skórovat hned ve třech výběrech - U18 (7 gólů), U19 (2 góly) a juniorce (1 gól). Letos zatím naskočil v týmu U19 do 15 zápasů,...
B r n o - Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno se dnes domluvil na podmínkách nového kontraktu s dalším talentovaným hráčem. Smlouvu s klubem podepsal osmnáctiletý kapitán úspěšného dorosteneckého týmu David Jurásek.

"Mám velkou radost, že se vše povedlo, a budu se teď snažit dál na sobě pracovat," řekl David po podpisu. "Mým dalším cílem a snem je teď probojovat se do kádru prvního mužstva," doplnil hráč, jehož ideálním postem je ofenzivní záložník.

David je oporou výběru U19, který zatím figuruje na první příčce celostátní ligy; je také členem širšího kádru reprezentace U19. Do Zbrojovky přišel v roce 2015. Ve své první sezóně vstřelil za tým U16 šest branek, pět gólů přidal o rok později v "sedmnáctce".

Produktivní byl David také v minulém ročníku, kdy dokázal skórovat hned ve třech výběrech - U18 (7 gólů), U19 (2 góly) a juniorce (1 gól). Letos zatím naskočil v týmu U19 do 15 zápasů, šestkrát skóroval. Dvěma góly pomohl například k výhrám se Sigmou Olomouc a na Spartě, tedy v nejtěžších zápasech, které Zbrojovka sehrála. Jednou naskočil také za juniorku.


Sestřih zápasu U19 Sparta - Zbrojovka Brno

https://youtu.be/xawk3ScywGE
Více...
Méně...

Jan Matoušek byl vyhlášen hráčem měsíce FNL
Hráč měsíce Matoušek: Snad Opava klopýtne a z prvního místa se budeme radovat myPraha– Příbramskou líhní prošla už řada talentů, dalším z nich by měl být Jan Matoušek. Mladý ofenzivní záložník sice doufal, že při přechodu z dorostu bude kopat nejvyšší soutěž, musel se však spokojit s Fortuna národní ligou. "Na druhou stranu mám radost, že jsme se hned po roce dokázali vrátit," přiznává v našem rozhovoru. Sám přitom k postupu přispěl významnou měrou zejména v dubnu, kdy se čerstvě dvacetiletý fotbalista trefil hned pětkrát a vysloužil si titul Hráč měsíce. Stal jste se nejlepším hráčem měsíce dubna ve Fortuna národní lize. Co na to říkáte?Určitě jsem rád, ale individuální ocenění nějak neřeším. Potěší to, ale hlavní jsou výkony klubu a to, že se nám podařilo postoupit. V dubnu se vám podařilo hned pětkrát skórovat, byl to nejlepší měsíc v kariéře?Beru to jako svůj nejlepší měsíc, už jen...
Hráč měsíce Matoušek: Snad Opava klopýtne a z prvního místa se budeme radovat my

Praha– Příbramskou líhní prošla už řada talentů, dalším z nich by měl být Jan Matoušek. Mladý ofenzivní záložník sice doufal, že při přechodu z dorostu bude kopat nejvyšší soutěž, musel se však spokojit s Fortuna národní ligou. "Na druhou stranu mám radost, že jsme se hned po roce dokázali vrátit," přiznává v našem rozhovoru. Sám přitom k postupu přispěl významnou měrou zejména v dubnu, kdy se čerstvě dvacetiletý fotbalista trefil hned pětkrát a vysloužil si titul Hráč měsíce.

Stal jste se nejlepším hráčem měsíce dubna ve Fortuna národní lize. Co na to říkáte?
Určitě jsem rád, ale individuální ocenění nějak neřeším. Potěší to, ale hlavní jsou výkony klubu a to, že se nám podařilo postoupit.

V dubnu se vám podařilo hned pětkrát skórovat, byl to nejlepší měsíc v kariéře?
Beru to jako svůj nejlepší měsíc, už jen kvůli tomu, že je to má první sezóna v dospělém fotbale. Jsem rád, že se mi ten měsíc takto povedl a dokázal jsem dát pět branek, celkově už jich mám letos jedenáct.

Většinou operujete na místě ofenzivního záložníka, jak vám ten post vyhovuje?
Je to moje nejoblíbenější pozice. Ze začátku jsem hrál kraj zálohy, to mi však moc nesedělo, jelikož jsem tam neměl dostatek volného prostoru. Postupem času jsem se probojoval na podhroťáka, zlepšily se mé výkony a začalo mi to tam padat.

Pojďme ale o rok zpět, kdy jste se dostal alespoň v posledním zápase na lavičku již jistě sestupujícího klubu. Jak jste to celé prožíval?

Po sezóně v dorostu, kdy se mi dařilo a přidal jsem i nějaké ty branky, jsem doufal, že dostanu šanci dostat se alespoň na tu lavičku. Byl jsem tedy potěšen, na druhou stranu mě mrzelo, že i přes jistotu sestupu jsem se ani na chvíli nedostal na hřiště.

Jste odchovanec Příbrami, jak jste sestup svého klubu prožíval?
Mrzelo mě to. Dlouhou dobu jsme byli v první lize, a když jsem se měl další sezónu už dostat do prvního týmu, těšil jsem se, že si zahraji nejvyšší soutěž. Na druhou stranu mám radost, že jsme se hned po roce dokázali vrátit.

V letní přípravě jste dostal šanci, ale i tak jste nakonec začal sezónu jen v juniorském týmu. Jak jste to bral?
Bylo to způsobeno zraněním, kdy v posledním přípravném utkání jsem si udělal výron. První dvě kola jsem nehrál a nastoupil až proti Vlašimi, od té doby jsem se v áčku už udržel. Juniorku jsem bral jako přípravu, snažil jsem se jí pomoci, nebral jsem to tak, jakože bych neměl patřit do "A" týmu.

Příbrami se první kola příliš nepovedla. Ucítil jste, že by to mohla být vaše šance?
Takhle jsem to úplně nechtěl, ale doufal jsem, že trenér Csaplár nás mladé hráče vyzkouší a my na oplátku pomůžeme týmu k lepším výsledkům.

Sestřelil jste Varnsdorf a od té doby hrajete pravidelně. S tím musíte být spokojen...
Je to tak. Za ty první dva góly jsem byl nesmírně rád, protože to bylo v utkání, kdy jsme prohrávali 0:1 a nakonec zvítězili 3:1. V dalších zápasech jsem se sebou ale už nebyl tolik spokojen. Doufal jsem, že budu dávat další branky. Místo toho jsem je začal střílet až teď na jaře. Ale jak jste řekl, všechno začalo tím Varnsdorfem.

Sedm branek v juniorské lize, jedenáct ve Fortuna národní lize při premiérové sezóně mezi muži. Kolik vás to už stálo na zápisném?
Nějaké penízky to už stálo. (smích) Ale zase tak moc se to neprodražilo. Jelikož jsem mladý hráč, tak jsem dostal nějaké slevy.

Juniorská liga se bude rušit, jaký je váš pohled na tuto soutěž? Dala vám něco?
Osobně si myslím, že bude lepší, když se vytvoří "B" týmy. Mladým hráčům, jako jsem já, více pomůže, když nakouknou do dospělého fotbalu. Občas se ale i v Juniorské lize hraje pěkný fotbal.

Letos jste si zahrál obě soutěže. Dokážete říct, co bylo na hřišti při přechodu do Fortuna národní ligy největším problémem?
Určitě ten soubojový fotbal. Druhá liga je už dospělý fotbal, který je mnohem tvrdší a kontaktnější. Juniorka je spíše rychlostní, hraje se ve větším tempu a méně technicky než ve Fortuna národní lize.

Už máte jistotu postupu, co bylo klíčovým faktorem?
Naší nejsilnější stránkou je fakt, že se snažíme hrát kombinační fotbal s rychlým přechodem do útoku. Díky tomu se často dostáváme do šancí, i když nás občas tíží koncovka. Mohli jsme dát i o třicet branek více.

V neděli jste porazili Pardubice. Cítíte ještě motivaci poprat se o první místo?
Samozřejmě chceme skončit první. Doufáme, že Opava klopýtne, my to ve Znojmě zvládneme a budeme se radovat z prvního místa.

Tým je složený z řady velezkušených hráčů a současně mladíků. Jak je možné, že si to v kabině tak sedlo?
Trenér Csaplár nám říká synové a otcové. Je to i tím, že starší hráči se nám snaží pomoci, což je pro nás mladé nejpodstatnější. Povzbuzují nás, říkají nám, co je špatně a co jsou naše výhody. Sedlo si to hlavně v tomto.

Dokázal jste se od nich něčemu přiučit? S kým si nejvíce rozumíte?
Mně se snaží pomoci každý, ať už je to Tomáš Zápotočný, Ruda Skácel nebo teď na jaře třeba i Míra Slepička a další. Pomohlo mi to k tomu, abych nekazil tak jednoduché přihrávky a lépe se choval v osobních soubojích, kde mi radili, abych v souboji jeden na jednoho nic nevymýšlel, místo toho si to hodil a utekt. Tím využiji rychlosti, což je má nejsilnější stránka.

Jste odchovancem Příbrami, jak si to všechno užíváte?
Je to pro mě první sezóna, těší mne, že jsme, i přes ten špatný začátek, postoupili. Je to velká šance se ukázat i v první lize. Na začátku nás řada lidí odepisovala, ale po prvních třech kolech jsme si více sedli a začali vyhrávat.

Příbram vychovala spoustu dobrých fotbalistů. Čím to je?
Byli tam výborní trenéři jako Tonda Barák, Václav Černý, Petr Janota a další, z toho pak vzešli velcí hráči jako Tonda Barák mladší a Venca Černý mladší. Je to hlavně o práci trenérů.

Přesto na tamní fotbal nechodí moc lidí, nemrzí vás to?
Přiznávám, že mě to mrzí. Myslím si, že hrajeme pěkný fotbal, takže by nás mohlo přijít podpořit více lidí. Přeci jen tady sportů na nejvyšší úrovni není zase tolik. Momentálně se tady hraje prvoligový fotbal a volejbal. Bohužel na fotbal lidé moc nechodí.

V neděli ale díky mediální akci a volnému vstupu přišlo na zápas dle oficiálních čísel 3100 lidí. Bylo to jiné?
Já to takhle nedokážu posoudit, protože jsem zápas odseděl na tribuně. Z hřiště to vždy vypadá jinak.

Už víte, zda zůstanete v týmu, nebo co s vámi bude dál?
Ještě nevím a vůbec to neřeším. Soustředím se na poslední zápas, tohle přijde na řadu až později.

Vaše kariéra mezi muži teprve začíná, co je vaším fotbalovým snem?
Zahrát si nějakou chvíli ještě tady v Česku a postupně se probojovat do zahraničí. Mým oblíbeným týmem je Arsenal, tam bych se chtěl jednou podívat.

zdroj: http://www.fnliga.cz/


foto: fkpribram.cz

Více...
Méně...

Přichystal s Gáčem věří v záchranu
Dva hráči naší agentury se dočasně stěhují z Brna do Frýdku-Místku. Jsou to Jakub Přichystal a David Gáč. Trenér Pivarník zřejmě usoudil, že by v záchranářské misi v Brně nedostávali tolik příležitostí, a proto je posílá rozehrát do další záchranné akce a to týmu ve Frýdku-Místku, který usiluje o záchranu v druhé lize. Jak se hráči v novém působišti cítí, zjistíme v následujícím rozhovoru. Jak a kdy jste se dozvěděli, že jdete z Brna hostovat do Frýdku Místku ?Jakub: Já jsem se to dozvěděl na soustředění Brna. Zájem z Frýdku o mé působení tu byl, a proto jsem se i já rozhodl se tam na jaře z Brna přesunout. Po návratu ze soustředění se vše upeklo a já jsem nyní ve Frýdku.David: Zájem Frýdku jsem zaregistroval již před delším dobou. Trenér Pivarník ale chtěl, abych se v Brně připravoval po celou zimní přípravu. Teprve pak jsem byl uvolněn do Frýdku na hostování a jsem za to rád. Budu mít...
Dva hráči naší agentury se dočasně stěhují z Brna do Frýdku-Místku. Jsou to Jakub Přichystal a David Gáč. Trenér Pivarník zřejmě usoudil, že by v záchranářské misi v Brně nedostávali tolik příležitostí, a proto je posílá rozehrát do další záchranné akce a to týmu ve Frýdku-Místku, který usiluje o záchranu v druhé lize. Jak se hráči v novém působišti cítí, zjistíme v následujícím rozhovoru.

Jak a kdy jste se dozvěděli, že jdete z Brna hostovat do Frýdku Místku ?

Jakub:
Já jsem se to dozvěděl na soustředění Brna. Zájem z Frýdku o mé působení tu byl, a proto jsem se i já rozhodl se tam na jaře z Brna přesunout. Po návratu ze soustředění se vše upeklo a já jsem nyní ve Frýdku.
David: Zájem Frýdku jsem zaregistroval již před delším dobou. Trenér Pivarník ale chtěl, abych se v Brně připravoval po celou zimní přípravu. Teprve pak jsem byl uvolněn do Frýdku na hostování a jsem za to rád. Budu mít šanci více hrát, než by tomu bylo v současnosti v Brně.

Jaké jsou Vaše první pocity v novém působišti ?

Jakub: Tak já jsem mile překvapen. Ve Frýdku se mi líbí. Jak město, tak zázemí klubu. Takže z mé strany je spokojenost.
David: I já jsem byl z Frýdku mile překvapen. Jak z města, tak zázemí klubu. V kabině cítím velké odhodlání k záchraně a už se těšíme na mistrovská utkání.

Věříš tomu, že se Brno letos zachrání v první lize ?
Jakub: Byl bych špatným patriotem, abych tomu nevěřil. Kluci určitě na hřišti udělají vše pro to, aby se zachránili v lize a nejvyšší soutěž byla v Brně i příští sezónu.
David: Já jsem o tom přesvědčen a budu klukům držet palce,aby ze sestupového pásma utekli co nejdříve.

A jak vidíš záchranu tvého současného týmu tedy Frýdku- Místku?
Jakub: Tak bude to určitě těžké, ale my s Davidem jsme sem přišli také proto, abychom Frýdku pomohli a uděláme vše proto, aby se to povedlo a odvedli jsme zde práci ku spokojenosti domácího vedení i diváků.
David: Tak bodový odstup v tabulce není nijak veliký. Bude to lopota, ale záchrana je reálná a dle mého je tu mužstvo, které by to mělo dokázat.

 

Více...
Méně...

Otto Urma o angažmá v Hradci Králové
Kdy jsi se rozhodl, že změníš teplický dres za hradecký?Jednání probíhala už v létě, před začátkem sezony, to se bohužel nepovedlo, protože mě Teplice nechtěly pustit. Teď mi v zimě končila smlouva a stejně tak to měl Schejbal v Hradci a oba týmy se domluvily a výměně.Jak vnímáš první dny v hradeckém dresu? Jsem spokojený, v kabině se mi libí, zatím jsem nenašel žádný nedostatek. Věřím, že to tak bude dál.Jak hodnotíš svou štaci v Teplicích? V Teplicích jsem byl od 12 let, takže klub budu mít v srdci asi pořád a děkuji jim za šanci v profesionálním fotbale, ale z mého pohledu už to tam dál nešlo, potřeboval jsem změnu, nějaký impuls a ten přišel s příchodem do Hradce.Myslíš si, že má hradecký tým na postup do nejvyšší soutěže? Hradec mám odjakživa zafixovaný jako ligový tým, to znamená, že věřím, věřím také, že dokážeme stáhnout manko na postupovou pozici a ještě budeme hrát svou...
Kdy jsi se rozhodl, že změníš teplický dres za hradecký?
Jednání probíhala už v létě, před začátkem sezony, to se bohužel nepovedlo, protože mě Teplice nechtěly pustit. Teď mi v zimě končila smlouva a stejně tak to měl Schejbal v Hradci a oba týmy se domluvily a výměně.

Jak vnímáš první dny v hradeckém dresu?
Jsem spokojený, v kabině se mi libí, zatím jsem nenašel žádný nedostatek. Věřím, že to tak bude dál.

Jak hodnotíš svou štaci v Teplicích?
V Teplicích jsem byl od 12 let, takže klub budu mít v srdci asi pořád a děkuji jim za šanci v profesionálním fotbale, ale z mého pohledu už to tam dál nešlo, potřeboval jsem změnu, nějaký impuls a ten přišel s příchodem do Hradce.

Myslíš si, že má hradecký tým na postup do nejvyšší soutěže?
Hradec mám odjakživa zafixovaný jako ligový tým, to znamená, že věřím, věřím také, že dokážeme stáhnout manko na postupovou pozici a ještě budeme hrát svou roli.

Jaké si dáváš osobní cíle?
Osobní cíle mám co nejvíc hrát a hlavně vyhrávat, protože jsem vítězný typ, nerad prohrávám, potom přidat něco navíc, asistence a góly.
Více...
Méně...

Dominik Zdržálek se zúčastnil Turnaje 4 zemí
Představ se prosím našim čtenářům a napiš o své kariéře jak ve velkém fotbale, tak futsalu. Jmenuji se Dominik Zdržálek a je mi 21 let. K fotbalu mě přivedli moji sourozenci ve čtyřech letech a začal jsem v FC Vrchlabí, kde jsem byl do svých 14 let, poté jsem byl půl roku v Trutnově a následně jsem přestoupil do klubu FC Hradec Králové, kde jsem prošel dorosteneckými týmy a s U17 vyhrál titul, pak jsem působil ještě v hradecké juniorce. Ve dvaceti letech jsem přestoupil zpátky do Vrchlabí, kde jsem působil jeden rok a teď jsem půl roku ve Třetí fotbalové lize v FK Litoměřicko. Futsal jsem začal v 16 letech v mládeži FK ERA PACK Chrudim, kde jsem byl tři roky a vyhráli jsme zde ligu U19, půl sezóny jsem byl v kádru A mužů Chrudim, poté jsem působil v Hradci Králové, ve Spartě a teď jsem v Olympiku Mělník. Jaké si v dáváš cíle jak ve velkém fotbale tak ve futsalu. Fotbalové cíle mám...
Představ se prosím našim čtenářům a napiš o své kariéře jak ve velkém fotbale, tak futsalu.

Jmenuji se Dominik Zdržálek a je mi 21 let. K fotbalu mě přivedli moji sourozenci ve čtyřech letech a začal jsem v FC Vrchlabí, kde jsem byl do svých 14 let, poté jsem byl půl roku v Trutnově a následně jsem přestoupil do klubu FC Hradec Králové, kde jsem prošel dorosteneckými týmy a s U17 vyhrál titul, pak jsem působil ještě v hradecké juniorce. Ve dvaceti letech jsem přestoupil zpátky do Vrchlabí, kde jsem působil jeden rok a teď jsem půl roku ve Třetí fotbalové lize v FK Litoměřicko. Futsal jsem začal v 16 letech v mládeži FK ERA PACK Chrudim, kde jsem byl tři roky a vyhráli jsme zde ligu U19, půl sezóny jsem byl v kádru A mužů Chrudim, poté jsem působil v Hradci Králové, ve Spartě a teď jsem v Olympiku Mělník.

Jaké si v dáváš cíle jak ve velkém fotbale tak ve futsalu.

Fotbalové cíle mám velké, chtěl bych si zahrát profi soutěž ať by šlo již o druhou, první ligu či zahraničí. Dokud budu věřit v úspěch, tak budu fotbal upřednostňovat. Futsal beru jako koníček i když se teď celkem daří.

Jak hodnotíš své učinkování na Turnaji čtyř zemí?

Ze tří zápasu jsme dvakrát remizovali a to s Polskem, Maďarskem a vyhráli nad Slovenskem. Skončili jsme kvůli horšímu skóre na druhém místě za Maďarskem. Ale ve všech zápasech jsme byli lepší než soupeř, takže s tímhle můžeme být spokojení. Co se týče mě, tak jsem si připsal jeden gól a asistenci a byl jsem celkem se sebou spokojený, ale měl jsem dát více gólů a více tím přispět týmu.

Co tě nejvíce zaujalo na turnaji čtyř zemí?

Asi stadion, který byl vážně nádherný a měl kapacitu pro 8 tisíc diváků.

Více...
Méně...

Ondřej Kúdela přestoupil do Slavie
Fotbalová Slavia získá další dvě výrazné zimní posily. V sobotu dopoledne potvrdila příchod třicetiletého stopera Ondřeje Kúdely. S Libercem je rovněž dohodnutá na přestupu brankáře Ondřeje Koláře.   Za Kúdelu Slavia podle informací iDNES.cz zaplatí Liberci deset milionů korun s tím, že transfer bude administrativně dotažen v pondělí. Třiadvacetiletého brankáře Ondřeje Koláře čekají přes víkend ještě zdravotní testy a jednání o smlouvě. „S Libercem jsme na příchodu brankáře Koláře domluveni. Hráč ale musí ještě v neděli úspěšně absolvovat zdravotní prohlídku, po které budeme teprve s ním a agenturou Sport Invest, která hráče zastupuje, jednat o smlouvě. Věřím, že Ondrův příchod do klubu je na dobré cestě," potvrdil sportovní ředitel Slavie Jan Nezmar.To příchod jiného libereckého fotbalisty Ondřeje Kúdely je až na administrativní detaily definitivní. Na stadionu v Edenu už pózoval v...
Fotbalová Slavia získá další dvě výrazné zimní posily. V sobotu dopoledne potvrdila příchod třicetiletého stopera Ondřeje Kúdely. S Libercem je rovněž dohodnutá na přestupu brankáře Ondřeje Koláře.
 
Za Kúdelu Slavia podle informací iDNES.cz zaplatí Liberci deset milionů korun s tím, že transfer bude administrativně dotažen v pondělí. Třiadvacetiletého brankáře Ondřeje Koláře čekají přes víkend ještě zdravotní testy a jednání o smlouvě.

„S Libercem jsme na příchodu brankáře Koláře domluveni. Hráč ale musí ještě v neděli úspěšně absolvovat zdravotní prohlídku, po které budeme teprve s ním a agenturou Sport Invest, která hráče zastupuje, jednat o smlouvě. Věřím, že Ondrův příchod do klubu je na dobré cestě," potvrdil sportovní ředitel Slavie Jan Nezmar.To příchod jiného libereckého fotbalisty Ondřeje Kúdely je až na administrativní detaily definitivní. Na stadionu v Edenu už pózoval v červenobílých barvách.„Jsem samozřejmě rád, že jsem ve Slavii. Přál jsem si to a doufal jsem, že se kluby domluví. Dopadlo to dobře a ohromně mě těší, že jsem tady," přiznává Kúdela, který s klubem podepsal smlouvu do roku 2020.

O jeho i Kolářově příchodu se spekulovalo od chvíle, kdy se trenérem Slavie stal Jindřich Trpišovský. Ten na oba hráče výrazně spoléhal už v Liberci a v Praze chce na vzájemnou spolupráci navázat.

„Sháněli jsme rychlého konstruktivního stopera. Výhodou Ondry je, že v defenzivě může alternovat na pěti postech. Známe ho velmi dobře z Liberce, jedná se o hráče se skvělým charakterem, který dobře zapadne do kabiny. Věřím, že bude pro Slavii skutečnou posilou," prohlásil kouč Trpišovský. „Jak trenér, tak sportovní ředitel Honza Nezmar mají na mém přestupu podíl. Baví mě ta chemie mezi trenéry. Když jsem přišel do Liberce, tak jsem je poznával a bavilo mě to mezi nimi, takže doufám, že se nám bude dařit a navážeme na naší spolupráci," dodal Kúdela.

Třicetiletý obránce opouští Liberec po roce. Loni tam přišel jako náhrada za tehdejšího kapitána Lukáše Pokorného, který přestoupil do Montpellieru. Teď se oba setkávají ve Slavii, kam Pokorný dorazil před týdnem.Kromě Liberce Kúdela prošel Mladou Boleslaví, kazašským týmem Ordabasy Šymkent a také Spartou, za kterou nastoupil do šesti ligových zápasů. Působil rovněž na Slovácku a v Kladně.V roce 2007 získal s reprezentací do 20 let stříbro na mistrovství světa, v seniorské kategorii naskočil za národní tým jen jednou. Dřív byl zvyklý hrát i pravého obránce či záložníka, nicméně do Slavie přichází především jako stoper a hráč, který dobře zná Trpišovského metody. Na podzim pod ním v Liberci odehrál všechny zápasy kromě jediného - duel v Mladé Boleslavi vynechal kvůli červené kartě z utkání se Spartou.
 
Kúdela bude na soupisce Slavie čtvrtým stoperem. Na podzim byli prioritní volbou Jakub Jugas a Simon Deli, pokud byl zdravý. O nedávném příchodu Lukáše Pokorného už byla řeč.„Sháněli jsme doplnění tohoto postu, protože to pro nás bude hodně důležité na rozehrávku, práci za obranou. Jak gólman, tak ten stoper. Navíc Ondra Kúdela je univerzál, je schopen hrát jak na kraji obrany, tak ve středu zálohy. Bylo nejdůležitější, že ten náš fotbal znají," vysvětlil Trpišovský.

„Slavia má hodně skvělých hráčů a neskutečně kvalitní kádr. Samozřejmě se budu chtít probojovat do sestavy, ale přál bych si hlavně, abychom byli úspěšní jako tým," doplnila nová slávistická posila.
Více...
Méně...

Jan Vodháněl trénoval s Borussií Dortmund
Jan Vodháněl na podzim hrál v druholigové Vlašimi a patřil ke klíčovým hráčům trenéra Havlíčka. Nastoupil ve všech zápasech podzimní části soutěže, vsítil dvě branky. Jeho výkony ho vynesly do reprezentace ČR U20, kde odehrál 5 utkání a vsítil 1 branku. Tato bilance mu napomohla určitě k jednomu z největších zážitků v jeho dosavadní fotbalové kariéře a to stáži v prestižním německém klubu v Dortmundu. V klubu, kde nesmazatelnou stopu zanechal Jan"Dino" Koller a Tomáš Rosický. Položili jsme Honzovi pár otázek. Honzo, přibliž nám dosavadní průběh své kariéry do současnosti. Uveď trenéry, kteří tě trénovali a kde jsi všude hrál.Moji fotbalovou kariéru jsem začal v Mladé Boleslavi, prošel jsem zde všemi kategoriemi a připsal jsem si i dva ligové starty. S Boleslavskou juniorkou jsem získal juniorský titul mistra České republiky. Pak jsem odešel do Vlašimi, kde jsem dosud. Jak hodnotíš...
Jan Vodháněl na podzim hrál v druholigové Vlašimi a patřil ke klíčovým hráčům trenéra Havlíčka. Nastoupil ve všech zápasech podzimní části soutěže, vsítil dvě branky. Jeho výkony ho vynesly do reprezentace ČR U20, kde odehrál 5 utkání a vsítil 1 branku. Tato bilance mu napomohla určitě k jednomu z největších zážitků v jeho dosavadní fotbalové kariéře a to stáži v prestižním německém klubu v Dortmundu. V klubu, kde nesmazatelnou stopu zanechal Jan"Dino" Koller a Tomáš Rosický. Položili jsme Honzovi pár otázek.

Honzo, přibliž nám dosavadní průběh své kariéry do současnosti. Uveď trenéry, kteří tě trénovali a kde jsi všude hrál.
Moji fotbalovou kariéru jsem začal v Mladé Boleslavi, prošel jsem zde všemi kategoriemi a připsal jsem si i dva ligové starty. S Boleslavskou juniorkou jsem získal juniorský titul mistra České republiky. Pak jsem odešel do Vlašimi, kde jsem dosud.

Jak hodnotíš současné působení ve Vlašimi a jak si stojíte po podzimu?

Od svého příchodu do Vlašimi jsem zde určitě spokojený, ať již jde o partu, která je v kabině včetně realizačního týmu, tak i s podmínkami, které zde máme vytvořeny. Od trenérů mám důvěru a pravidelně nastupuji a snažím se tu důvěru vrátit. Po polovině sezóny se pohybujeme v polovině tabulky, což považuji za uspokojivý výsledek. Věřím, že je v silách mužstva naše postavení ještě trochu vylepšit a pokud se vyvarujeme individuálních chyb a ubráníme standardky, je tento cíl myslím reálný.
Jak jsi se dozvěděl o stáži v Dortmundu a jak stáž probíhala?
Jak již jsem uvedl mám od trenéra Havlíčka důvěru a moc jsem tím potěšen. Asi i proto mi trenér Havlíček, který situaci konzultoval s mým agentem Martinem Hrdličkou, při osobním rozhovoru sdělil, jestli bych neměl zájem jet si vyzkoušet své zkušenosti v Německu. Ještě jsem se spojil s mým agentem, jestli je tato informace pravdivá, řekl že ano a od té chvíle jsem se strašně těšil. Po pár dnech jsem se dozvěděl, že je to Borussie Dortmund.. Dortmund je německý i evropský velkoklub s vynikajícími fanoušky. Stáž probíhala ze začátku trochu hekticky. Nebyl žádný čas na nějakou aklimatizaci.

V Dortmundu působili dříve naši dva reprezentanti Jan Koller a Tomáš Rosický, zaregistroval jsi nějaké zprávy, poznámky či narážky na tyto dva hráče?
Ano, setkal jsem se s tím. Hned mi to předhodili trenéři a vtipkovali na můj účet o tom, že konečně z Čech přišel další Rosický. Potěšilo by mě, kdybych se Tomášovi aspoň trochu přiblížil. Jinak v Dortmundu má velké jméno Honza Koller. Je tam velmi uznávaný a je zapsaný dokonce v čestném muzeu Borussie.

S čím se vracíš z Dortmundu? Máš nějaké informace, jak jsi na stáži uspěl?
Tak hlavně musím všem, kdo se na této stáži podíleli, moc poděkovat. Byl to prostě neskutečný zážitek a obrovská motivace do další práce. Odvážím si hromadu nových zážitků a zkušeností. Trénovat v takové kvalitě týden, vám hodně otevře oči a jasně vám dá psychice i tělu na vědomí, co vše člověku ještě chybí, aby mohl na takovéto úrovni působit. Jsem přesvědčený, že mi tato stáž hodně pomůže v další kariéře a informace, jak jsem na stáži vypadal a jak dál, dostane můj manažer pan Martin Hrdlička.

Jaké máš cíle ve své fotbalové kariéře a komu chceš poděkovat za péči o tebe?
Tak fotbalové cíle, určitě bych si chtěl jednou zahrát ať už Ligu Mistrů nebo Evropskou ligu. V první řadě musím poděkovat mému agentovi Martinovi Hrdličkovi, se kterým spolupracuji a vím, že to mnohdy nemá se mnou lehké. Samozřejmě i svému současnému trenérovi panu Havlíčkovi, který mi umožnil se podívat do tohoto špičkového německého týmu a samozřejmě své rodině s přítelkyní, která mě neustále podporuje a jak rodina tak přítelkyně, mi vytváří zázemí a jsou pro mě velkou oporou.


Více...
Méně...

David Jablonský byl zvolen nejlepším obráncem bulharské ligy
Český stoper David Jablonský (vlevo) byl zvolen nejlepším obráncem bulharské ligy za rok 2017!! Teplický odchovanec, do ligového kádru zařazen během jara 2009. Od září 2010 prošel na hostování Čáslav, Českou Lípu a Ústí nad Labem. V létě 2012 se vrátil do Teplic.  Za Teplice pravidelně nastupoval až do konce roku 2015, pak odešel na hostování do Sokolova. V roce 2017 přestoupil do Levski Sofia. Statistiky v roce 2017:Zápasy: 23Góly: 8 Asistence: 2Zápasy bez obdrženého gólu: 14Žluté karty: 4Červené karty: 1David byl zvolen jednomyslně všemi 60 hlasy.odkaz na video z předávání cen: https://youtu.be/zjR4G9fxSp4 GRATULUJEME!!!
Český stoper David Jablonský (vlevo) byl zvolen nejlepším obráncem bulharské ligy za rok 2017!!
Teplický odchovanec, do ligového kádru zařazen během jara 2009. Od září 2010 prošel na hostování Čáslav, Českou Lípu a Ústí nad Labem. V létě 2012 se vrátil do Teplic.  Za Teplice pravidelně nastupoval až do konce roku 2015, pak odešel na hostování do Sokolova. V roce 2017 přestoupil do Levski Sofia.

Statistiky v roce 2017:
Zápasy: 23
Góly: 8
Asistence: 2
Zápasy bez obdrženého gólu: 14
Žluté karty: 4
Červené karty: 1

David byl zvolen jednomyslně všemi 60 hlasy.

odkaz na video z předávání cen: https://youtu.be/zjR4G9fxSp4GRATULUJEME!!!

Více...
Méně...

V nároďáku vidím velkou sílu, říká Lüftner a vyhlíží Atlético
Okamžitě se ukotvil v základní sestavě FC Kodaň, zářil v Evropské lize, debutoval v českém reprezentačním áčku. Kariéra stopera Michaela Lüftnera, který do Dánska odešel po minulé, zlaté sezoně ve Slavii, má i po přestupu do ciziny raketové tempo. „Jen škoda, že jsme s Kodaní neprošli do Ligy mistrů," štve 23letého odchovance Chabařovic. Jak vyřazení klub bral?Jako velké zklamání. Vypadli jsme v play-off v posledním kole s ázerbájdžánským Karabachem, všichni nás favorizovali. Minulý rok byla Kodaň v Lize mistrů a v předkolech vyřadila lepší soupeře. Teď rozhodlo, že jsme doma dostali gól.Co vás za první půlrok potěšilo?Hned ze začátku nového angažmá jsem se dostal do základní sestavy a odehrál jsem všechny zápasy, z čehož jsem nadšený. V Evropské lize jsme prošli do jarní fáze, ve skupině jsem dal dva góly, což je hodně pozitivní, jeden byl Zlínu. Co je špatné, je naše postavení v...
Okamžitě se ukotvil v základní sestavě FC Kodaň, zářil v Evropské lize, debutoval v českém reprezentačním áčku. Kariéra stopera Michaela Lüftnera, který do Dánska odešel po minulé, zlaté sezoně ve Slavii, má i po přestupu do ciziny raketové tempo.

„Jen škoda, že jsme s Kodaní neprošli do Ligy mistrů," štve 23letého odchovance Chabařovic.

Jak vyřazení klub bral?
Jako velké zklamání. Vypadli jsme v play-off v posledním kole s ázerbájdžánským Karabachem, všichni nás favorizovali. Minulý rok byla Kodaň v Lize mistrů a v předkolech vyřadila lepší soupeře. Teď rozhodlo, že jsme doma dostali gól.

Co vás za první půlrok potěšilo?
Hned ze začátku nového angažmá jsem se dostal do základní sestavy a odehrál jsem všechny zápasy, z čehož jsem nadšený. V Evropské lize jsme prošli do jarní fáze, ve skupině jsem dal dva góly, což je hodně pozitivní, jeden byl Zlínu. Co je špatné, je naše postavení v lize.

Jak si vedete?
Vůbec se nám nedaří, jsme šestí a na vedoucí Midtjylland ztrácíme propastných 18 bodů. Přitom je to v FC Kodaň nastavené tak, že každý rok musíme vyhrávat titul. Uvidíme, co se bude dít v zimě.

Je dánská liga hodně náročná?
Měl jsem tam agenta, rodinu, pár kamarádů a všichni říkali, že dánská liga má větší kvalitu a tempo než česká. Je to rozdíl.

V čem konkrétně pro vás?
Bylo pro mě hodně velké překvapení, jak jsou na tom hráči technicky dobře. Jejich technická vybavenost je na úplně jiném levelu. Myslím, že mají lepší výchovu mladších hráčů. A taky nás posouvá, že hrajeme každé tři dny, kluci jsou víc rozehraní. Já jen za půlrok odkopal i s reprezentací a evropskými poháry 33 zápasů, to je velká porce. Nějaký hráč tolik utkání v Česku neodehraje ani za celou sezonu.

Cítíte, že herně rostete?
Rozhodně. Pro každého je lepší hrát co tři čtyři dny než jednou týdně a šest dní trénovat. A zvlášť před takovou kulisou, jakou máme. Na domácí zápasy chodí patnáct dvacet tisíc diváků, na derby a Midtjylland je náš čtyřicetitisícový stadion vyprodaný. A když hrajeme venku, chodí na nás plné arény.

Jsou dánští fanoušci jiní?
Zažil jsem teplické a slávistické, ti jsou unikátní v české lize. A něco na slávistický způsob je v Dánsku. Jsem rád, že jsem v FC Kodaň, kde fanoušci berou tým jako modlu.

V play-off Evropské ligy máte Atlético Madrid. Těší vás tenhle los?
Většina kluků včetně mě jsme si přáli podobného soupeře. Je pro nás i pro fanoušky vyznamenání, že přijdou Griezmann a spol., bude narvaný stadion. A my máme možnost poměřit se s top týmem, který má nejlepší hráče světa. Obrovsky se těším, užiju si to. Hodně sleduju španělskou ligu, protože jsem fanoušek Realu, i Atlético mám tedy nakoukané. I když naše šance jsou 20 na 80, bude to svátek.

Jaký je život v Dánsku?
Úplně jiný než v Česku, je to rozdíl. Dánsko je strašně moc čisté, nádherné. Vybral jsem si byt s výhledem na moře, jsem nadšený.

Zkoušíte hovořit dánsky?
Mluvím jen anglicky, dánština je hrozně složitý jazyk, když ji slyším. V Dánsku jsem si ale rychle zvykl a cítím se tam výborně. Přítelkyně se rozhodla, že tam bude se mnou, za což jsem rád. I jí patří poděkování za to, jak jsem to zvládl. Jednou za dva týdny přijede nějaká návštěva z Česka, táta už tam byl třikrát čtyřikrát, chlapi z Chabařovic pořádali výlet na derby s Bröndby.

Překvapily vás dvě pozvánky do české reprezentace?
Ze začátku jsem vůbec nevěřil tomu, že se můžu do týmu dostat. Hrát za českou zemi je nejvíc, co může fotbalista dokázat. Když jsem jel na první sraz, byl jsem docela nervózní, plno kluků jsem neznal. Naštěstí mi pomohlo pět šest slávistů v reprezentaci. Doufám, že se ještě do nároďáku podívám.

Hrál jste proti San Marinu. Naznačil vám pak trenér Karel Jarolím, co s vámi dál zamýšlí?
Myslím, že to neříká žádnému hráči. Před nominací zavolá někdo z realizačního týmu a poptá se na situaci. Říkali, že se snaží sledovat každý zápas zahraničních kluků. Určitě nás mají prostudované.

Postup na mistrovství světa nevyšel, co příště na Euro?
Máme výborné hráče a je to jen o tom, aby si všechno pořádně sedlo. Potřebujeme se nastartovat dobrým výsledkem, pak to bude mít kvalitu. Vidím v týmu velkou sílu, můžeme být v kvalifikaci úspěšní.

Z reprezentanta dřevák, co zpívá koledy

Bezděky hrábnul po fotbalovém rozlišováku s nápisem Dřevák a po srandamači se jako člen týmu poražených naoko mračil: „Asi fakt dřevák jsem."

Český reprezentant Michael Lüftner si na Štědrý den zahrál tradiční vánoční fotbálek v rodných Chabařovicích. Po prťavé umělce kmitalo dvaadvacet hráčů, mumraj jak na křižovatce v Bombaji.

„Tolik lidí na tak malém plácku jsem ještě nezažil," koukal se kolem sebe stoper FC Kodaň. Sešel se nápaditý mix fotbalistů od ani ne desetiletého prcka Zdeňka Rysky po hřmotného padesátníka Jaroslava Berka, který s sebou mrskal v brance.

„Míša Lüftner je první profesionál, který na naší umělce běhá," povídal bývalý fotbalista Jiří Čmejla mladší, když si reprezentanta fotil. „S partou jsme za ním jeli do Kodaně na derby s Bröndby. Když přebíhal z tunelu přes celé hřiště k tribuně a všichni vyvolávali jeho jméno, mrazilo mě v zádech. Vidět tam chabařovického kluka byl pro mě jako Chabařovičáka obrovský zážitek."

A obrovský zážitek byl pro hráče různých generací, když si s Lüftnerem nebo proti němu o Vánocích zakopali. „Netrpím nervozitou z velkých jmen, ale zní dobře, že jsem si zahrál s reprezentantem," pyšnil se David Prekop, hráč místního Slovanu, z jehož líhně Lüftner vzešel. „Míša je dobrý kluk do party, do té naší by zapadl dobře."

Z amplionů vyhrávaly vánoční odrhovačky i japonské cajdáky, které vybral kapitán áčka Lukáš Král, fotbalisté si pohybem dělali hlad před štědrovečerní tabulí. Někteří si v poločase odběhli zahnat i žízeň pivním dopingem. A Lüftner do vesnického koloritu zapadl. Je místní a nehraje si na hvězdu.

„Je úplně normální kluk, sláva ho nezměnila, chová se normálně," pozoruje Čmejla; Lüftner chabařovické mládeži pomáhá finančně a zahrál si s dětmi třeba i bowling na dokopné podzimu. „Obdivuji, kam až to dotáhl. Pomáhá mu, že je psychicky odolný. Jeho táta říká, že si z ničeho nedělá těžkou hlavu."

Kdyby ano, nemohl by na vánoční fotbálek. Když prudkou ranou rozvlnil zadnici Miroslava Faláta, sestřelený vyprsknul: „Ty svině!" V legraci. Lüftner počastoval výrazem „dřeváku" Krále po spálené tutovce, a když pak zahodil i tu svou, kleknul si na zem jako na modlitební koberec. Po remíze 8:8, k níž pomohl dvěma góly, neproměnil v rozstřelu penaltu a brankář Berko v euforii vyhodil do vzduchu svou dukláckou čepičku a radostně ji nakopnul.

„Já jsem v tom nevinně, to kopaly ty vemena," utahoval si z Lüftnera i z dalších neúspěšných exekutorů Petr Orság, ztepilý obránce. Jako poražený i on musel zapět koledy. „Dáme Rolničky, to všichni známe," vybídl reprezentant a už s ostatními zpíval. „Byla to sranda," užíval si fotbal i kulturní vložku.

Netuší, zda si střihne i novoroční fotbálek, při kterém někteří účastníci po prohýřené noci vrhají do křoví. „Uvidím, jak dopadnu na silvestra," smál se.

Zdroj: https://fotbal.idnes.cz/michael-luftner-rozhovor-fc-kodan-dl9-/fot_zahranici.aspx?c=A171228_373007_fot_zahranici_ald

Více...
Méně...

Josef Divíšek hodnotí své působení ve Slovácku
V létě jsi přestoupil z Příbrami do Slovácka jak to po půlce sezony hodnotíš?Hodnotím to jako příjemnou změnu, kterou jsem potřeboval a jsem rád, že to je právě Slovácko. Jak porovnáváš oba kluby?Tak to je zatím těžké, v Příbrami jsem působil 6 let, Slovácko má určitě lepší zázemí a také fanoušci jsou tu opravdu skvělí. Jak se ti žije na Moravě jako klukovi z Prahy?Musím říct, že život na Slovácku je pro mě příjemné překvapení a musím říct, že do Prahy se s radostí vracím pouze za rodinou, mými blízkými, jinak jsem v Uherském Hradišti spokojený. Jak hodnotíš své výkony na Slovácku?Výkony nehodnotím moc kladně, myslím, že jsem mohl a měl dát Slovácku mnohem více, ale doufám, že to budu moci napravit. Loni jsi spadl z ligy s Příbramí, letos má i Slovácko sestupové problémy. Věříš v záchranu?Ano, na Slovácku bojujeme o záchranu, ale jsem přesvědčen o tom, že to zvládneme a ligu...
V létě jsi přestoupil z Příbrami do Slovácka jak to po půlce sezony hodnotíš?
Hodnotím to jako příjemnou změnu, kterou jsem potřeboval a jsem rád, že to je právě Slovácko.

Jak porovnáváš oba kluby?
Tak to je zatím těžké, v Příbrami jsem působil 6 let, Slovácko má určitě lepší zázemí a také fanoušci jsou tu opravdu skvělí.

Jak se ti žije na Moravě jako klukovi z Prahy?
Musím říct, že život na Slovácku je pro mě příjemné překvapení a musím říct, že do Prahy se s radostí vracím pouze za rodinou, mými blízkými, jinak jsem v Uherském Hradišti spokojený.

Jak hodnotíš své výkony na Slovácku?
Výkony nehodnotím moc kladně, myslím, že jsem mohl a měl dát Slovácku mnohem více, ale doufám, že to budu moci napravit.

Loni jsi spadl z ligy s Příbramí, letos má i Slovácko sestupové problémy. Věříš v záchranu?
Ano, na Slovácku bojujeme o záchranu, ale jsem přesvědčen o tom, že to zvládneme a ligu zachráníme.

Více...
Méně...

Vojta Švarc si odbyl premiéru ve FNL
Proti Hradci si dostal šanci na první minuty za áčko Znojma, jak si se v tu chvíli cítil? Někdy v 70. minutě když už bylo jen jedno střídání, tak mi trenér řekl, ať se jdu rozběhat, v tu chvíli jsem začal být nervózní. Po příchodu na hřiště nervozita spadla a byl jsem šťastný, že jsem dostal šanci a mohl být s klukama na place. Trenér Balcárek začal kádr doplňovat mladými, jak to funguje v kabině? Nejdřív jsem se bál, jak nás v kabině vezmou, ale obavy byly zbytečné, kluci mi hodně pomáhají, ví, že jsem přišel z dorostu a teprve s nimi začínám. Hned na začátku mi začal pomáhat Laci, další tréninky jsem se nějak dostal více do kontaktu s ostatními jako je Javor, Teplajs, Svozka, Alex a Šami. Jak se doposud vyvíjela tvá kariéra? Do Znojma mě přivedl trenér Václav Dvořák, ten mi pomohl ze všech nejvíc a vlastně mi pomáhá dodnes, drží nade mnou takovou ochranou ruku. Ve Znojmě působím...
Proti Hradci si dostal šanci na první minuty za áčko Znojma, jak si se v tu chvíli cítil?
Někdy v 70. minutě když už bylo jen jedno střídání, tak mi trenér řekl, ať se jdu rozběhat, v tu chvíli jsem začal být nervózní. Po příchodu na hřiště nervozita spadla a byl jsem šťastný, že jsem dostal šanci a mohl být s klukama na place.
Trenér Balcárek začal kádr doplňovat mladými, jak to funguje v kabině?
Nejdřív jsem se bál, jak nás v kabině vezmou, ale obavy byly zbytečné, kluci mi hodně pomáhají, ví, že jsem přišel z dorostu a teprve s nimi začínám. Hned na začátku mi začal pomáhat Laci, další tréninky jsem se nějak dostal více do kontaktu s ostatními jako je Javor, Teplajs, Svozka, Alex a Šami.
Jak se doposud vyvíjela tvá kariéra?
Do Znojma mě přivedl trenér Václav Dvořák, ten mi pomohl ze všech nejvíc a vlastně mi pomáhá dodnes, drží nade mnou takovou ochranou ruku. Ve Znojmě působím od kategorie U13 až dosud. Měl jsem střídavý start, teď už jsem znojemský. Momentálně nastupuji za U19, kde se mi střelecky daří a nakukuju do áčka. Jsou to pro mě cenné zkušenosti a to mě motivuje v tvrdé práci.

A zde se podívejte, jak se Vojta zhostil prvního rozhovoru po zápase:

http://www.1scznojmo.cz/clanek.asp?id=Nejvetsi-zazitek-v-dosavadni-kariererika-o-debutu-ve-FNL-Vojta-Svarc-4841

Více...
Méně...

Philipp Tvaroha o svém angažmá v Německu
Popiš svou kariéru. Kde jsi začínal, kdo tě trénoval, na co rád vzpomínáš... Fotbal jsem začal hrát v 6 letech , hned po přestěhování z Německa do Čech. Šel jsem na zkušební trénink na Spartu, kde v tu dobu hrál můj bratranec, díky kterému jsem měl trochu snazší se tam přijít ukázat. Kde nyní hraješ, jak se rodil tvůj přestup ze Sparty, kdo ti pomáhal?Po asi týdnu tréninků mi můj první trenér Pavel Čunát řekl, že je se mnou spokojený a mohu zůstat v týmu. Byl jsem moc rád. Trenéra Pavla Čunáta jsem měl ještě 3 roky a pak náš ročník převzal pan Vavříček, šéf sparťanských přípravek. S ním jsme vyhráli v kategorii U10 mezinárodní turnaj 32 týmů v Lipsku, což byl veliký úspěch. Pak jsem přešel do žáků, kde jsem se shodou okolností potkal zase s trenérem Pavlem Čunátem na dva roky. V U15 čili starších žácích, jsme s trenérem Kopáňkem slavili velké úspěchy, vyhráli jsme mistrovství republiky...
Popiš svou kariéru. Kde jsi začínal, kdo tě trénoval, na co rád vzpomínáš...
Fotbal jsem začal hrát v 6 letech , hned po přestěhování z Německa do Čech. Šel jsem na zkušební trénink na Spartu, kde v tu dobu hrál můj bratranec, díky kterému jsem měl trochu snazší se tam přijít ukázat.

Kde nyní hraješ, jak se rodil tvůj přestup ze Sparty, kdo ti pomáhal?

Po asi týdnu tréninků mi můj první trenér Pavel Čunát řekl, že je se mnou spokojený a mohu zůstat v týmu. Byl jsem moc rád. Trenéra Pavla Čunáta jsem měl ještě 3 roky a pak náš ročník převzal pan Vavříček, šéf sparťanských přípravek. S ním jsme vyhráli v kategorii U10 mezinárodní turnaj 32 týmů v Lipsku, což byl veliký úspěch. Pak jsem přešel do žáků, kde jsem se shodou okolností potkal zase s trenérem Pavlem Čunátem na dva roky. V U15 čili starších žácích, jsme s trenérem Kopáňkem slavili velké úspěchy, vyhráli jsme mistrovství republiky a Nike premiér cup, což byl krásný zážitek. V dorostu jsme dvakrát po sobě vyhráli mistrovský titul a vyhráli český Memoriál V. Marečka v kategorii U16 a U17 s panem Havlíčkem, který teď trénuje druholigovou Vlašim. Minulý rok jsme vyhráli mistrovský titul v kategorii U19 a postoupili jsme z prvního kola UEFA Youth League. V létě jsem přestoupil do německého Ingolstadtu, přestup i jednání byla zdlouhavá, ale nakonec se to povedlo. S přestupem mi pomáhal i pan Lokvenc, který mi zařídil týdenní testy v lednu v Německu. Tam jsem se jim zalíbil a dále mě sledovali při zápasech za Spartu, kde jsem je přesvědčil a rozhodli se pro mne. U jednání se Spartou mi pomohl pan Jiří Zíma.

Jak bys porovnal soutěže dorostenecké ligy v ČR a Německu, tréninkové p
odmínky..
Myslím si, že Ingolstadt má podobné tréninkové centrum jako Sparta, rozdíl je jen v tom, že tréninkové centrum má hned u hlavního stadionu, takže je tam velká možnost se s hráči A-týmu pravidelně potkávat. Řekl bych, že soutěž je tvrdší a soubojovější. Jinak tréninky jsou ve směs hodně podobné, jen tady častěji hrajeme malé zápasy (hry) nebo i klasicky modelové utkání 11 na 11.

Jak si vedeš v Ingolstadtu, jak hraješ, do jaké chodíš školy, kde bydlíš...

V Německu jsem spokojený, v soutěžních zápasech jsem odehrál zatím všechny zápasy. Trenéři jsou se mnou spokojení. Trénuji s béčkem a "19", ale zápasy zatím hraji jen za 19. Studuji na technické vysoké škole v Ingolstadtu obor podniková ekonomie a chodím si i na brigádu přivydělat. Je to docela náročné všechno stihnout, ale jsem rád, že mám stále co dělat, máme dobrou partu a myslím, že jsem sem zapadl. Bydlím na kraji Ingolstadtu, mám to 10 minut na fotbal a 10 minut do centra autem, takže paráda.

Jaké máš plány do budoucna?

Můj plán je, že bych chtěl zimní přípravu začít s béčkem a pomalu nakukovat do 4. německé ligy (kterou hraje B - tým) a postupně se dostávat i na tréninky s áčkem. Samozřejmě největší můj cíl je hrát v A-týmu Bundesligu.


Více...
Méně...

Michael Lüftner zažil první zápas v REPRE
Na minulém srazu se jen rozkoukával, nyní dostal Michael Lüftner příležitost na hřišti. Poprvé nastoupil v dresu fotbalové reprezentace a byl u vítězství 5:0 nad San Marinem. Češi tak už rozhodnutou kvalifikaci o mistrovství světa zakončili na nepostupovém třetím místě. „Tým má velký potenciál, když bude pohromadě a trenér zůstane, tak to příští kvalifikaci může být lepší," řekl Lüftner.   Má za sebou mimořádně vyvedený rok. V zimě přestoupil do Slavie, se kterou vyhrál titul. Zahrál si na mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let, přestoupil do zahraničí, do dánské Kodaně. „Pro mě je to pohádka, všechno se mi daří," uvedl.K tomu třiadvacetiletý střední obránce nakoukl i do seniorského áčka, v předchozím dvojutkání s Německem a Severním Irskem nenastoupil, nyní se dočkal reprezentační premiéry. „Splnil jsem si dětský sen, hrát za mou vlast je nejvíc, co můžu dokázat. Jsem za to...
Na minulém srazu se jen rozkoukával, nyní dostal Michael Lüftner příležitost na hřišti. Poprvé nastoupil v dresu fotbalové reprezentace a byl u vítězství 5:0 nad San Marinem. Češi tak už rozhodnutou kvalifikaci o mistrovství světa zakončili na nepostupovém třetím místě. „Tým má velký potenciál, když bude pohromadě a trenér zůstane, tak to příští kvalifikaci může být lepší," řekl Lüftner.
 
Má za sebou mimořádně vyvedený rok. V zimě přestoupil do Slavie, se kterou vyhrál titul. Zahrál si na mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let, přestoupil do zahraničí, do dánské Kodaně. „Pro mě je to pohádka, všechno se mi daří," uvedl.K tomu třiadvacetiletý střední obránce nakoukl i do seniorského áčka, v předchozím dvojutkání s Německem a Severním Irskem nenastoupil, nyní se dočkal reprezentační premiéry.

„Splnil jsem si dětský sen, hrát za mou vlast je nejvíc, co můžu dokázat. Jsem za to rád. Musím zaklepat, mám za sebou krásný rok."
Měli jste vlastně proti outsiderovi ze San Marina potřebnou motivaci?
Určitě, věděli jsme, že musíme vyhrát, abychom se dostali do druhého koše pro kvalifikaci o mistrovství Evropy. Byl to důležitý zápas a jsme rádi, že jsme ho vyhráli o pět gólů, byť to klidně mohlo být 10:0. Zahodili jsme mraky šancí.
Jak se zápas, v němž soupeř příliš neútočí, hraje střednímu obránci?
Pro mě osobně je takový zápas těžší, musíte se koncentrovat na jejich dvě tři šance, protiútoky. Je to těžší než normální zápas.
Když jste viděl, kolik hráčů se v národním týmu v poslední době objevilo, řekl jste si, že by mohla přijít pozvánka i vám?
Vůbec jsem na to nemyslel.
Na co podle vás současný reprezentační výběr má?
Nechtěl bych hodnotit zápasy, které jsem sledoval jenom na dálku. Ale teď když jsem mezi klukama byl, tak si myslím, že kádr má velkou kvalitu. Ano, nepovedlo se postoupit na mistrovství světa, ale hráči nejsou špatní, jak se o nich píše. Mají velkou kvalitu, hrají v zahraničí. Tým má velký potenciál, když bude pohromadě a trenér zůstane, tak to příští kvalifikaci může být lepší.
Proč se nepovedlo postoupit na mistrovství světa?
Do toho se nechci pouštět, to by byl jen názor nějakého fanouška, který na to koukal u televize. V tomhle případě jsem to byl já. Když někdo, kdo jenom sedí u televize, komentuje mé výkony, tak se mi to také nelíbí. Kvalifikace se bohužel nepovedla, teď se musíme soustředit na Euro.
Více...
Méně...

Rozhovor se 4 reprezentanty U21
Hned čtyři naši klienti se objevili v nominaci trenéra U21 Vítězslava Lavičky na první utkání kvalifikace o postup na EURO 2019 v Jablonci. Karel Knejzlík, David Machalík, Lukáš Provod a Laco Takács. Položili jsme jim dvě otázky: Jak hodnotí svůj výkon v utkání s Běloruskem a výkon celého mužstva: David Machalík První poločas byl trochu nervózní, neměl jsem moc míčů, když jsem nějaký dostal bylo to do souboje a to mi nevyhovuje. V druhém poločase jsem už míčů měl víc a snažil jsem se hrát ofenzivně. Některé akce se mi povedly a některé ne, ale vždycky je na čem pracovat a možnost se zlepšit. Začátek utkání nás zaskočil, hráli jsme ustrašeně a hodně v hloubce. Potom nám pomohl první gól, mohli jsme se uklidnit a hrát svoji hru. V druhém poločase jsme měli šance zápas rozhodnout, ale selhali jsme. Ke konci jsme se začali bát o výsledek a vyvrcholilo to poslední standardkou, kdy jsme...
Hned čtyři naši klienti se objevili v nominaci trenéra U21 Vítězslava Lavičky na první utkání kvalifikace o postup na EURO 2019 v Jablonci. Karel Knejzlík, David Machalík, Lukáš Provod a Laco Takács. Položili jsme jim dvě otázky:
Jak hodnotí svůj výkon v utkání s Běloruskem a výkon celého mužstva:

David Machalík
První poločas byl trochu nervózní, neměl jsem moc míčů, když jsem nějaký dostal bylo to do souboje a to mi nevyhovuje. V druhém poločase jsem už míčů měl víc a snažil jsem se hrát ofenzivně. Některé akce se mi povedly a některé ne, ale vždycky je na čem pracovat a možnost se zlepšit.
Začátek utkání nás zaskočil, hráli jsme ustrašeně a hodně v hloubce. Potom nám pomohl první gól, mohli jsme se uklidnit a hrát svoji hru. V druhém poločase jsme měli šance zápas rozhodnout, ale selhali jsme. Ke konci jsme se začali bát o výsledek a vyvrcholilo to poslední standardkou, kdy jsme inkasovali. Je to veliká škoda, ale nás čeká ještě hodně zápasů a z těchto chyb se musíme poučit.

Karel Knejzlík
Hodnocení svého výkonu nechám spíš na jiných lidech, já vím o věcech, které tam byly špatně, na kterých musím zapracovat. Byly tam i dobré věci, které ale měly být dotaženy do šance nebo gólu.
Bylo to od nás hrozně málo. Bojovnost a nasazení je samozřejmost, ale nepřidali jsme tomu nic navíc, byli jsme zbytečně zatažení a nechali Bělorusy hrát. I tak jsme si vypracovali šance na 2:0, 3:0 a bylo by po zápase,ale neproměnili jsme je a byli jsme strašně potrestaní, tenhle zápas jsme měli zvládnout a cítíme to tak všichni.

Lukáš Provod
Myslím si, že to byl hodně těžký zápas a to jak z důvodu toho, že jsme se s týmem setkali poprvé, a že si to teprve všechno sedá, tak i z toho důvodu, že Bělorusko je hodně bojovný a tvrdý soupeř. Do zápasu jsme vstoupili výborně gólem Vaška Černého, ale bohužel jsme na to nedokázali navázat a zbytečně ztráceli míče. Ve druhém poločase už to byl zápas nahoru dolů a bohužel pro nás jsme před koncem neproměnili 2 tutové šance čímž bychom zápas rozhodli a v nastavení jsme obdrželi smolný gól po standardní situaci.

Laco Takácz
Svůj výkon nehodnotím moc kladně. Nevyšel mi zápas podle představ což mě mrzí, ale i přesto si myslím, že jsme měli utkání zvládnout. Neproměnili jsme 100% šance za stavu 1:0 a to nás potrestalo. Na druhou stranu, jsme zas o něco zkušenější a v dalším zápase chceme uspět.

foto: fotbal.cz

Více...
Méně...

Brankář Diviš přichází do Teplic, Chudý do Trnavy
Přichází brankář Diviš, Chudý míří na Slovensko ​V probíhající reprezentační pauze došlo v teplické týmu k brankářské rošádě, do Teplic totiž přichází z Mladé Boleslavi gólman Jakub Diviš, naopak dosavadní brankářská dvojka Martin Chudý míří zpět na Slovensko. "Chudý měl nabídku z Trnavy, proto jsme mu vyšli vstříc a uvolnili ho, místo něj se nám podařilo přivést Jakuba Diviše, kterého dobře znám z reprezentace do jednadvaceti let. Z mého pohledu se jedná o posílení týmu," říká ke změně sportovní ředitel FK Teplice Jakub Dovalil. Jakub Diviš začínal s fotbalem v Lomnici nad Popelkou, poté se přesunul v žákovské kategorii do RMSK Cidlina Nový Bydžov a následně strávil dorostenecký věk ve Slavii Praha. Ze Slavie už mězi dospělými postupně hostoval na Vyšehradě, v Krči a v Tatranu Prešov, kam posléze přestoupil. Z Prešova pak také hostoval ve skotském Hibernian v roce 2011. V roce 2013 se...

Přichází brankář Diviš, Chudý míří na Slovensko

​V probíhající reprezentační pauze došlo v teplické týmu k brankářské rošádě, do Teplic totiž přichází z Mladé Boleslavi gólman Jakub Diviš, naopak dosavadní brankářská dvojka Martin Chudý míří zpět na Slovensko. "Chudý měl nabídku z Trnavy, proto jsme mu vyšli vstříc a uvolnili ho, místo něj se nám podařilo přivést Jakuba Diviše, kterého dobře znám z reprezentace do jednadvaceti let. Z mého pohledu se jedná o posílení týmu," říká ke změně sportovní ředitel FK Teplice Jakub Dovalil.

Jakub Diviš začínal s fotbalem v Lomnici nad Popelkou, poté se přesunul v žákovské kategorii do RMSK Cidlina Nový Bydžov a následně strávil dorostenecký věk ve Slavii Praha. Ze Slavie už mězi dospělými postupně hostoval na Vyšehradě, v Krči a v Tatranu Prešov, kam posléze přestoupil. Z Prešova pak také hostoval ve skotském Hibernian v roce 2011. V roce 2013 se vrátil zpět do České republiky, konkrétně do Mladé Boleslavi, kde působil až dosud s výjimkou sezóny 2014/2015, kterou strávil na hostování v CSKA Sofia. V minulé sezóně odchytal za Mladou Boleslav 16 ligových utkání, v té letošní pak první ligové kolo a také pohárová dvoutkání proti Shamrock Rovers a KF Skënderbeu. Do Teplic přichází na přestup a podepsal smlouvu od 1. září až do roku 2020.
zdroj: http://www.fkteplice.cz/

Více...
Méně...

Sparťan Nečas mění Boleslav za Bohemku. Haška znám už dlouho, říká
Fotbalový reprezentant do 21 let Jakub Nečas bude hostovat ze Sparty do konce sezony v Bohemians Praha 1905. Sezonu sice začal na hostování v Mladé Boleslavi, kde se však do sestavy neprobojoval, a tak zamířil za větším herním vytížením do Ďolíčku, kde obnoví spolupráci s trenérem Martinem Haškem.   "S trenérem Haškem se znám hrozně dlouho. Vedl mě už na Spartě, kde jsem pod ním přecházel z juniorské kategorie do chlapů. Poté si mě vytáhl do Pardubic a následně jsme se setkali i ve Vlašimi," řekl Nečas. "Všechno se to seběhlo hrozně rychle, trvalo to jenom dva dny. V Boleslavi jsem měl strávit ještě rok na hostování. Po změně trenéra to ovšem vypadalo, že bych tolik prostoru nedostával. I proto jsem se rozhodl pro hostování v Bohemce," dodal pro klubovou televizi. Dvaadvacetiletý křídelní hráč nakoukl do nejvyšší soutěže poprvé na jaře, kdy si ho vytáhla z druhé ligy Mladá Boleslav a...
Fotbalový reprezentant do 21 let Jakub Nečas bude hostovat ze Sparty do konce sezony v Bohemians Praha 1905. Sezonu sice začal na hostování v Mladé Boleslavi, kde se však do sestavy neprobojoval, a tak zamířil za větším herním vytížením do Ďolíčku, kde obnoví spolupráci s trenérem Martinem Haškem.
 
"S trenérem Haškem se znám hrozně dlouho. Vedl mě už na Spartě, kde jsem pod ním přecházel z juniorské kategorie do chlapů. Poté si mě vytáhl do Pardubic a následně jsme se setkali i ve Vlašimi," řekl Nečas.
"Všechno se to seběhlo hrozně rychle, trvalo to jenom dva dny. V Boleslavi jsem měl strávit ještě rok na hostování. Po změně trenéra to ovšem vypadalo, že bych tolik prostoru nedostával. I proto jsem se rozhodl pro hostování v Bohemce," dodal pro klubovou televizi.

Dvaadvacetiletý křídelní hráč nakoukl do nejvyšší soutěže poprvé na jaře, kdy si ho vytáhla z druhé ligy Mladá Boleslav a nasadila ho do osmi zápasů, v nichž dal jeden gól. Svými výkony si Nečas řekl i o nominaci na mistrovství Evropy jednadvacítek, kde se však na hřiště nedostal.

"Hledali jsme rychlostní typ hráče, který by mohl nastupovat na kraji zálohy. Jakubovou výhodou je, že může hrát v záloze vlevo i vpravo, nastoupí ale klidně na pozici podhrotového hráče," popsal posilu sportovní ředitel vršovického klubu Miroslav Držmíšek.
Více...
Méně...

Po mistrovském titulu s výběrem Sparty do 19 let zamířil obránce Philipp Tvaroh do Německa.
Má za sebou jaro snů. Teď ale talent mění Spartu za angažmá v NěmeckuVybojoval titul, udělal maturitu a pak si splnil velký sen. Pravý obránce týmu pražské Sparty do 19 let přestoupil z Letné do německého Ingolstadtu. „Je to pro mě nová výzva a zkušenost," říká Philipp Tvaroh. V Německu se narodil, s klubem z Ingolstadtu byl v kontaktu od ledna a teď se přestup povedlo realizovat. Ve Spartě prožil parádní rok. Tým splnil cíl, vyhrál mistrovský titul a na jaře mu k tomu pomohl dobrými výkony i talentovaný obránce. K tomu stihl udělat i maturitu. „Oslavy byly velké, jen jsem u nich nebyl, protože v den, kdy jsme získali titul, jsem se potil ve škole a udělal ústní maturitu. Měl jsem hodně šťastný den," vzpomíná Tvaroh. Možná i díky povedenému jaru si pak splnil i další sen. Fotbalově se z Letné posunul do Německa, o čemž od začátku kariéry snil. Využil kontaktů a služeb agentury J&K...
Má za sebou jaro snů. Teď ale talent mění Spartu za angažmá v Německu

Vybojoval titul, udělal maturitu a pak si splnil velký sen. Pravý obránce týmu pražské Sparty do 19 let přestoupil z Letné do německého Ingolstadtu. „Je to pro mě nová výzva a zkušenost," říká Philipp Tvaroh. V Německu se narodil, s klubem z Ingolstadtu byl v kontaktu od ledna a teď se přestup povedlo realizovat.

Ve Spartě prožil parádní rok. Tým splnil cíl, vyhrál mistrovský titul a na jaře mu k tomu pomohl dobrými výkony i talentovaný obránce. K tomu stihl udělat i maturitu. „Oslavy byly velké, jen jsem u nich nebyl, protože v den, kdy jsme získali titul, jsem se potil ve škole a udělal ústní maturitu. Měl jsem hodně šťastný den," vzpomíná Tvaroh.

Možná i díky povedenému jaru si pak splnil i další sen. Fotbalově se z Letné posunul do Německa, o čemž od začátku kariéry snil. Využil kontaktů a služeb agentury J&K ProSports, která mu pomáhá s individuální přípravou, a teď bude působit v Ingolstadtu. „Byl jsem tam v lednu na testech a od té doby jsme byli v kontaktu. Jsem rád, že se to povedlo uskutečnit," říká.

I během volna si dával s kondičním trenérem pořádně do těla a věří, že naváže na povedené jaro. „Snad se bude dařit i dál," přeje si. Přípravu začal v německém klubu ve výběru do 19 let, nakoukl i do vyšší věkové kategorie. „Kdyby přišla možnost aspoň nakouknout do druhého týmu Ingolstadtu, bylo by to super. Největší cíl samozřejmě je, abych se jednou dostal do áčka," ukazuje ambice fotbalista.

„Můj sen je jednou si zahrát bundesligu a pak třeba i Ligu mistrů. Nejdřív se ale tady musím ukázat a vypracovat se," vrací se do reality obránce.

Po očku samozřejmě dál sleduje dění v letenském klubu a mohutné letní posilování Sparty. „Jsem na to zvědavý. Nechám se překvapit, co to přinese. Asi nejvíc se těším, jestli ještě nastoupí Tomáš Rosický," hlásí z Německa. Tohle přání má nejen český talent, ale i většina fanoušků pražského klubu.

rjm, Sport.cz


foto archiv Philippa TvarohaVíce...
Méně...

Josef Divíšek přestupuje na Slovácko
Vedení klubu se dnes dohodlo na podmínkách smlouvy s Josefem Divíškem, který se Slováckem podepsal tříletou smlouvu. Josef Divíšek (26 let) nastupuje na postu obránce a odehrál v nejvyšší soutěži 113 zápasů, ve kterých zaznamenal 2 vstřelené branky. „Na působení ve Slovácku se velmi těším a beru to zároveň jako novou výzvu. V kabině jsem se potkal se Standou Hofmannem a Janem Navrátilem, se kterými jsem působil v mládežnických reprezentacích," přiblížil Divíšek. „Po odchodu Eldara Civiče, jsme potřebovali na daný post alternativu. Josef Divíšek je hráč, který je v ideálním fotbalovém věku, má ligové zkušenosti a my věříme, že má týmu co dát," komentuje příchod Divíška trenér Stanislav Levý.zdroj a foto: http://www.fcslovacko.cz
Vedení klubu se dnes dohodlo na podmínkách smlouvy s Josefem Divíškem, který se Slováckem podepsal tříletou smlouvu.

Josef Divíšek (26 let) nastupuje na postu obránce a odehrál v nejvyšší soutěži 113 zápasů, ve kterých zaznamenal 2 vstřelené branky.

„Na působení ve Slovácku se velmi těším a beru to zároveň jako novou výzvu. V kabině jsem se potkal se Standou Hofmannem a Janem Navrátilem, se kterými jsem působil v mládežnických reprezentacích," přiblížil Divíšek.

„Po odchodu Eldara Civiče, jsme potřebovali na daný post alternativu. Josef Divíšek je hráč, který je v ideálním fotbalovém věku, má ligové zkušenosti a my věříme, že má týmu co dát," komentuje příchod Divíška trenér Stanislav Levý.

zdroj a foto: http://www.fcslovacko.cz


Více...
Méně...

Michael Lüftner přestoupí po sezóně do FC Kodaň
PRAHA – Obránce Michael Lüftner zamíří po sezoně do FC Kodaň. Dánský mistr uplatnil výstupní klauzuli a stoper Slavie podepsal v Kodani pětiletý kontrakt. „Mohu potvrdit, že dánský klub FC Kodaň uplatnil výstupní klauzuli ve smlouvě Michaela Lüftnera. Nový systém smluv už podobný odchod hráče nebude umožňovat," uvedl v minulém týdnu předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík. „Nebudu lhát, že jsme odchod Michaela očekávali takto brzy. Nejsme pochopitelně nijak šťastni, že odchází, na druhou stranu zájem Kodaně potvrzuje naši správnou strategii při výběru hráče. Do budoucna Michalovi přejeme hodně štěstí a kdo ví, třeba se cesty Slavie a Michala ještě někdy protnou," okomentoval odchod generální ředitel klubu Martin Krob. Michael Lüftner absolvoval úspěšně v Dánsku zdravotní prohlídku, po které podepsal kontrakt. Ten začne platit od 1. července. „Jsem rád, že to mám za sebou. Už je...
PRAHA – Obránce Michael Lüftner zamíří po sezoně do FC Kodaň. Dánský mistr uplatnil výstupní klauzuli a stoper Slavie podepsal v Kodani pětiletý kontrakt.

„Mohu potvrdit, že dánský klub FC Kodaň uplatnil výstupní klauzuli ve smlouvě Michaela Lüftnera. Nový systém smluv už podobný odchod hráče nebude umožňovat," uvedl v minulém týdnu předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

„Nebudu lhát, že jsme odchod Michaela očekávali takto brzy. Nejsme pochopitelně nijak šťastni, že odchází, na druhou stranu zájem Kodaně potvrzuje naši správnou strategii při výběru hráče. Do budoucna Michalovi přejeme hodně štěstí a kdo ví, třeba se cesty Slavie a Michala ještě někdy protnou," okomentoval odchod generální ředitel klubu Martin Krob.

Michael Lüftner absolvoval úspěšně v Dánsku zdravotní prohlídku, po které podepsal kontrakt. Ten začne platit od 1. července. „Jsem rád, že to mám za sebou. Už je jasno. Teď je nejdůležitější se soustředit na poslední dva zápasy v letošní sezoně a získat pro Slavii titul. To je to jediné, co mám v hlavě," má jasno Michael Lüftner.

Kontakt s dánským klubem proběhl poměrně rychle. „Kodaň se ozvala po zápase s Jabloncem a všechno se dohodlo během dvou dnů. Všechny nás překvapilo, jak to bylo rychlé. Ve Slavii jsem necelý půlrok a podávám tu slušné výkony, což je asi přesvědčilo. Koukali se i na reprezentaci a říkali, že mě sledovali i v Teplicích. Byla to rychlá akce," vysvětluje obránce sešívaných.

Do Slavie zamířil Lüftner teprve v zimě. „Nečekal jsem, že to celé nabere takové obrátky. Je to jako pohádka. V zimě jsem si myslel, že budu sedět na lavičce a čekat na šanci v poháru. V létě jsem se chtěl teprve probojovat do základní sestavy," přiznává odchovanec Teplic.

„Zvažovali jsme to s agentem, dlouho jsme o tom mluvili. Když se Kodaň ozvala, tak jsme probrali plusy a mínusy. Je to obrovský klub, třikrát za sebou hráli základní skupinu Ligy mistrů, letos jsou opět mistry. Půjdu do klubu, který bude stejně jako Slavia bojovat každý rok o titul. Budu hrát pravidelně evropské poháry, na jejich zápasy chodí pořád vyprodaný stadion. To mě nalomilo, ale Slavia se mi nebude opouštět lehce," doplňuje na závěr Lüftner.

Michael Lüftner přišel do Slavie před půl rokem. Je odchovancem Teplic, kde debutoval už v osmnácti letech v nejvyšší soutěži. Aktuálně má na svém kontě 99 ligových zápasů a pět vstřelených gólů. Patří do kádru reprezentačního výběru do 21 let, se kterým ho v červnu čeká mistrovství Evropy.

slavia.cz

Více...
Méně...

Ondřej Kúdela podepsal smlouvu se Slovanem Liberec
Novou posilou Slovanu se dnes 23.1.2017 stal  střední obránce Ondřej Kúdela. Zkušený, brzy třicetiletý zadák, prošel v české lize Slováckem, Spartou, Kladnem a Mladou Boleslaví, kde prožil nejdelší část své fotbalové kariéry. Na podzim roku 2014 si odskočil na půlroční hostování do kazašského klubu Ordabasy Šymkent. Kúdela v mládí pravidelně nastupoval za reprezentační výběry své věkové kategorie. V U20 se stal v roce 2007 vícemistrem světa. V lize odehrál 224 zápasů a vstřelil 12 gólu. V probíhající sezóně patřil mezi nepostradatelné muže Mladé Boleslavi. Na hřišti chyběl pouze v závěrečných 11 minutách posledního kola. Ondřej Kúdela podepsal smlouvu na 2,5 roku.zdroj: http://fcslovanliberec.cz/foto: idnes.cz
Novou posilou Slovanu se dnes 23.1.2017 stal  střední obránce Ondřej Kúdela. Zkušený, brzy třicetiletý zadák, prošel v české lize Slováckem, Spartou, Kladnem a Mladou Boleslaví, kde prožil nejdelší část své fotbalové kariéry. Na podzim roku 2014 si odskočil na půlroční hostování do kazašského klubu Ordabasy Šymkent. Kúdela v mládí pravidelně nastupoval za reprezentační výběry své věkové kategorie. V U20 se stal v roce 2007 vícemistrem světa. V lize odehrál 224 zápasů a vstřelil 12 gólu. V probíhající sezóně patřil mezi nepostradatelné muže Mladé Boleslavi. Na hřišti chyběl pouze v závěrečných 11 minutách posledního kola. Ondřej Kúdela podepsal smlouvu na 2,5 roku.

zdroj: http://fcslovanliberec.cz/foto: idnes.czVíce...
Méně...

Přemysl Kovář přestoupil do Slavie
PRAHA - Mohl zůstat v Bulharsku, kde měl skvělou pozici a týmu se dařilo. Brankář Přemysl Kovář ale nad nabídkou Slavie vůbec neváhal. „Ve Slavii je cítit touha po úspěchu. Navíc to jméno klubu a spojení s trenérem Šilhavým," vyjmenovává v rozhovoru pro slavia.cz Přemysl Kovář důvody svého příchodu do Edenu. Ve Slavii bude nosit dres s číslem 31. Přicházíte do Slavie, jak dlouho jste se rozmýšlel, jestli do Edenu zamířit?„Bylo to hodně rychlé, taková nabídka se neodmítá. Jsem rád za korektní jednání, že to všechno proběhlo takhle rychle a hladce, za to bych chtěl moc poděkovat všem tady ve Slavii, že jsem dostal takovou šanci. Budu chtít udělat vše pro to, abychom na konci jako tým slavili." Vy jste byl v Bulharsku půl roku. Vám osobně se dařilo, stejně jako týmu. Jak těžké bylo Černo More opustit?„Na jednu stranu jsem se rozmýšlel, protože tuhle sezonu má Černo More našlápnuto, aby se...
PRAHA - Mohl zůstat v Bulharsku, kde měl skvělou pozici a týmu se dařilo. Brankář Přemysl Kovář ale nad nabídkou Slavie vůbec neváhal. „Ve Slavii je cítit touha po úspěchu. Navíc to jméno klubu a spojení s trenérem Šilhavým," vyjmenovává v rozhovoru pro slavia.cz Přemysl Kovář důvody svého příchodu do Edenu. Ve Slavii bude nosit dres s číslem 31.

Přicházíte do Slavie, jak dlouho jste se rozmýšlel, jestli do Edenu zamířit?
„Bylo to hodně rychlé, taková nabídka se neodmítá. Jsem rád za korektní jednání, že to všechno proběhlo takhle rychle a hladce, za to bych chtěl moc poděkovat všem tady ve Slavii, že jsem dostal takovou šanci. Budu chtít udělat vše pro to, abychom na konci jako tým slavili."

Vy jste byl v Bulharsku půl roku. Vám osobně se dařilo, stejně jako týmu. Jak těžké bylo Černo More opustit?
„Na jednu stranu jsem se rozmýšlel, protože tuhle sezonu má Černo More našlápnuto, aby se popral o pohárové příčky, mají zkušený tým. Takže z téhle strany mě to logicky trochu mrzí, ale myslím si, že nabídka ze Slavie se neodmítá, ať už kvůli jménu jako je Slavia nebo kvůli osobě trenéra Jaroslava Šilhavého."

S působením v Bulharsku ale musíte být spokojený...
„Pro mě bylo hodně důležité, abych měl zápasovou vytíženost, měli jsme také dobré výsledky, navíc se postoupilo v poháru přes Levski Sofia, což bylo překvapení. I v lize jsme byli tři body za třetím místem, takže i po této stránce super, takže maximální spokojenost."

Předtím jste chytal v Izraeli, to byl asi velký zážitek...
„Ano, to byl velký zážitek. Pamatuji se, když mě tehdy lanařili, nevěřil jsem tomu, že to může všechno takhle fungovat. S odstupem času musím říci, že to bylo správné rozhodnutí. Maximálně jsme si působení v Izraeli užili nejen po stránce fotbalové, ale také po té životní. Tím jsem byl obrovsky překvapen, lidé tam jsou přátelští, fotbal tam je spolu s basketbalem na prvním místě, takže chodily plné stadiony, dvacet nebo třicet tisíc lidí, takže z tohoto hlediska to bylo super. Hlavní sportovní cíl byla záchrana, což se podařilo, takže obě ty angažmá budu hodnotit kladně."

Když půjdeme dál do minulosti, tak narazíme na vaše angažmá v Liberci, kde jste zaznamenal asi svůj největší klubový úspěch. A navíc jste poprvé potkal zřejmě svého osudového trenéra Jaroslava Šilhavého.
„Asi ano, osud nám to asi tak nalajnoval, tehdy jsem byl na hostování ve Varnsdorfu. David Bičík odešel z Liberce na zahraniční angažmá, takže se otevřelo brankářské okýnko, popral jsem se o to, dostal jsem šanci. Pod trenérem Šilhavým jsme získali třetí a čtvrté místo, dvakrát se šlo do pohárů, po prvním roce se navíc postoupilo do základní skupiny Evropské ligy, takže to byl životní úspěch, navíc jsme z té skupiny postoupili do jarní fáze, takže všechno to bylo skvělé, vzpomínám na to opravdu jen v dobrém. Moc rád bych u takového úspěchu byl i tady, protože je tady cítit touha Slavie udělat hodně dobrý výsledek. Slavia je hladová po úspěchu, což mě jednoznačně přesvědčilo o tom, že na tu nabídku kývnu."

Vy jste takovým důkazem, že brankáři dozrávají později, protože v Liberci jste se v lize prosadil až ve 27 letech. Předtím jste putoval po hostování, dokonce jste byl ve třetí řecké lize...
„Byl jsem v Lamii, to mi bylo dvacet let, chtěl jsem zkusit nějaké dobrodružství, tehdy jsem neměl rodinu, byl jsem sám, tak jsem do toho šel, byla to pro mě dobrá zkušenost. Následně jsem různě chodil po hostováních, nakonec si to sedlo shodou okolností až pod trenérem Šilhavým, který mi dal šanci."

Přicházíte do Slavie, kde budete tvořit brankářskou dvojici s Jiřím Pavlenkou. Jaké budete mít rozdělené role?
„O tom jsem se bavil s trenéry. Co jsem viděl poslední zápasy, tak Jirka Pavlenka chytá skvěle, má reprezentační formu, takže to pro mě určitě nebude nic lehkého, ale mám rád tuto konkurenci, určitě se o to poperu, ale jak jsem řekl, že i když budu v jakékoliv pozici, tak důležitý je týmový úspěch a něčeho dosáhnout, takže budu pro to dělat všechno, ať už budu tam nebo tam."

Vy osobně tedy stavíte klub a tým nad zájmy jednotlivce. S tím do Edenu přicházíte?
„Určitě, navíc teď když se tady sešel opravdu skvělý kádr s výbornými trenéry, je tu skvělé zázemí, výborní fanoušci, takže si myslím, že tohle bude upřednostněné před tím, na jaké pozici ve finále budu, i když určitě chci říci, že bych moc rád chytal. Samozřejmě by nikdo nechtěl jen vysedávat na lavičce, každý brankář chce chytat, ale všechno bude podmíněno tím týmovým úspěchem."

Vy jste původem z Moravy, národ se většinou dělí mezi fanoušky Slavie a Sparty, jak to bylo u vás?
„U nás to bylo podobně, já jsem z Brna a tam nikdo nemá rád Spartu. Takže až pojedu příští týden domů na vesnici, tak budou mít kluci velkou radost, určitě mi za to koupí nějakého panáka. Na ty reakce se moc těším (úsměv)."


zdroj text a foto: slavia.cz

Více...
Méně...

Michael Lüftner přestoupil do Slavie Praha
PRAHA - Slavia představila na čtvrteční tiskové konferenci první posilu kádru. Z Teplic přichází dvaadvacetiletý obránce Michael Lüftner, který v Edenu podepsal smlouvu do června 2020. „Mám velkou radost, že můžeme Michaela přivítat v našich řadách. Sledovali jsme ho dlouhou dobu. Vnímáme ho jako talent, reprezentanta do jednadvaceti let. V lize odehrál skoro stovku utkání. Chceme jen ty nejlepší hráče, takže v Česku koukáme hlavně po reprezentantech. Michael má správnou povahu a odhodlání, posouvat sám sebe vpřed," přivítal novou posilu generální ředitel Martin Krob. „Věříme, že až budeme příště hrát v Teplicích, už tam dva góly nedostaneme," smál se. „Jsem strašně šťastný, že tu můžu být. Je to v mé kariéře obrovský krok kupředu. Slavia nebyla jediná nabídka, kterou jsem dostal. Byl to ale jediný klub, kam jsem chtěl jít. Je mi sice jasné, že to bude těžší se prosadit, ale chci se...
PRAHA - Slavia představila na čtvrteční tiskové konferenci první posilu kádru. Z Teplic přichází dvaadvacetiletý obránce Michael Lüftner, který v Edenu podepsal smlouvu do června 2020.
„Mám velkou radost, že můžeme Michaela přivítat v našich řadách. Sledovali jsme ho dlouhou dobu. Vnímáme ho jako talent, reprezentanta do jednadvaceti let. V lize odehrál skoro stovku utkání. Chceme jen ty nejlepší hráče, takže v Česku koukáme hlavně po reprezentantech. Michael má správnou povahu a odhodlání, posouvat sám sebe vpřed," přivítal novou posilu generální ředitel Martin Krob. „Věříme, že až budeme příště hrát v Teplicích, už tam dva góly nedostaneme," smál se.
Jsem strašně šťastný, že tu můžu být. Je to v mé kariéře obrovský krok kupředu. Slavia nebyla jediná nabídka, kterou jsem dostal. Byl to ale jediný klub, kam jsem chtěl jít. Je mi sice jasné, že to bude těžší se prosadit, ale chci se zlepšovat a Slavia je ideální klub, kde mohu růst," říká nová posila Michael Lüftner.
Urostlý stoper Michael Lüftner je teplickým odchovancem a prozatím ani neoblékl jiné klubové barvy. Za Teplice debutoval v osmnácti letech proti Hradci Králové, a hrál rovnou plných devadesát minut. Na první gól si počkal do svého čtvrtého zápasu a pálil do sítě tehdejšího úřadujícího mistra z Liberce. Od té doby má na svém kontě 87 ligových zápasů, v nichž vstřelil pět branek. Už v dorosteneckých kategoriích reprezentoval Michael Lüftner Českou republiku, aktuálně je členem kádru reprezentační jednadvacítky. Dvaadvacetiletý obránce je druhým nejzkušenějším hráčem lvíčat, zasáhl už do čtrnácti zápasů a s týmem se kvalifikoval na EURO U21, který se v příštím roce koná v Polsku.

zdroj a foto : slavia.cz

Více...
Méně...

Besir Baftijar byl na testech v AS Roma
Besir Baftijar, záložník teplické U17 a člen širšího reprezentačního kádru České republiky U 16 Kdy a kde jste začal s fotbalem? Začal jsem hrát fotbal od 5 let v FK Ústí nad Labem do 13 let, poté jsem přestoupil do FK Teplice a nyní jsem stále hráč FK Teplice. Kdy jste se dozvěděl, že pojedete na stáž do Říma?Zhruba 14 dní před nástupem na stáž do AS Roma, mi to oznámil můj agent pan Martin Hrdlička.Jaké byly vaše první dojmy? A jak dlouho stáž trvala?Bylo to něco nepopsatelného, je tu obrovská konkurence, vysoká kvalita tréninku a velké nasazení na trénincích. V Římě jsem strávil týden v tréninkovém procesu. Město se mi líbilo, bylo opravdu krásné. Jak jste zvládal jazyk?Jazyk mi problém nedělal, mluvil jsem anglicky a po pár trénincích jsem rozuměl ty fotbalové věci italsky, věděl jsem, co mám dělat. Jaké máte fotbalové plány?Chci na sobě dál tvrdě pracovat, ničím se neuspokojit,...
Besir Baftijar, záložník teplické U17 a člen širšího reprezentačního kádru České republiky U 16

Kdy a kde jste začal s fotbalem?
Začal jsem hrát fotbal od 5 let v FK Ústí nad Labem do 13 let, poté jsem přestoupil do FK Teplice a nyní jsem stále hráč FK Teplice.

Kdy jste se dozvěděl, že pojedete na stáž do Říma?
Zhruba 14 dní před nástupem na stáž do AS Roma, mi to oznámil můj agent pan Martin Hrdlička.

Jaké byly vaše první dojmy? A jak dlouho stáž trvala?
Bylo to něco nepopsatelného, je tu obrovská konkurence, vysoká kvalita tréninku a velké nasazení na trénincích. V Římě jsem strávil týden v tréninkovém procesu. Město se mi líbilo, bylo opravdu krásné.

Jak jste zvládal jazyk?
Jazyk mi problém nedělal, mluvil jsem anglicky a po pár trénincích jsem rozuměl ty fotbalové věci italsky, věděl jsem, co mám dělat.

Jaké máte fotbalové plány?
Chci na sobě dál tvrdě pracovat, ničím se neuspokojit, chci dosáhnout maxima ve fotbale.

Vaše jméno není typicky "české" jaké máte kořeny a co občanství?
Máte pravdu, mé jméno není typicky české, ale narodil jsem se v České republice, má rodina pochází z Makedonie a jsme původem Albánci, občanství mám jak české tak i makedonské.

Co považujete za svůj dosavadní největší úspěch?
Mým dosavadním největším úspěchem je to, že reprezentuji obě dvě země a v obou reprezentacích se mi povedlo vstřelit branku, považuji za velký úspěch i to že v klubu FK Teplice hraju za U17

Co je vaším snem?
Mým snem je fotbalem se živit a hrát v nějakém top týmu v zahraničí.


Rád bych dodal, že si strašně vážím rodiny, která mě ve všem podporuje, a jednou jim to určitě vrátím.

 

Více...
Méně...

Do detailu: Tomáš Plekanec
Velmi zajímavé čtení, které by si měl přečíst každý sportovec, nejen hokejista.http://www.bezfrazi.cz/do-detailu/
Velmi zajímavé čtení, které by si měl přečíst každý sportovec, nejen hokejista.

http://www.bezfrazi.cz/do-detailu/

Více...
Méně...

2 hráči na nominační listině U20
Jména dvou našich hráčů se objevila na nominační listině repre U20, a to Petr Kodeš a Ladislav Takács.Držíme palce.https://repre.fotbal.cz/nominace/nominace/132
Jména dvou našich hráčů se objevila na nominační listině repre U20, a to Petr Kodeš a Ladislav Takács.
Držíme palce.


https://repre.fotbal.cz/nominace/nominace/132Více...
Méně...

Střelec Radim Breite: Jsme rádi, že jsme vyhráli. O neslavení branky jsem nepřemýšlel
Liberec - Slovan zvládl důležitý souboj s Teplicemi a vybojoval před reprezentační přestávkou tři body. Svou trefou výrazně přiblížil naše mužstvo k výhře Radim Breite, který se přišel mezi novináře podělit o své pocity. Prosadil jste se poprvé v sezóně a ještě proti Teplicím, jaké jsou vaše pocity?Jsme hlavně rádi, že jsme vyhráli. Umístění v tabulce nebylo vůbec ideální, nyní bude reprezentační přestávka, tudíž jsme potřebovali pro získání klidu nutně tři body. Následně se můžeme během volna plně soustředit na další zápas. Vítězství bylo velmi důležité i po prohře s PAOKem, co si myslíte, že rozhodlo?Myslím, že to byla zase naše týmovost. Ta je v kabině od té doby, co jsem přišel. Každý táhne za jeden provaz, díky tomu jsme postoupili do Evropy a díky tomu sbíráme body v lize. Jak moc byl zápas i vzhledem k potížím v uplynulém týdnu náročný?Náročný byl, ale je důležité se nevracet...
Liberec - Slovan zvládl důležitý souboj s Teplicemi a vybojoval před reprezentační přestávkou tři body. Svou trefou výrazně přiblížil naše mužstvo k výhře Radim Breite, který se přišel mezi novináře podělit o své pocity.

Prosadil jste se poprvé v sezóně a ještě proti Teplicím, jaké jsou vaše pocity?
Jsme hlavně rádi, že jsme vyhráli. Umístění v tabulce nebylo vůbec ideální, nyní bude reprezentační přestávka, tudíž jsme potřebovali pro získání klidu nutně tři body. Následně se můžeme během volna plně soustředit na další zápas.
Vítězství bylo velmi důležité i po prohře s PAOKem, co si myslíte, že rozhodlo?
Myslím, že to byla zase naše týmovost. Ta je v kabině od té doby, co jsem přišel. Každý táhne za jeden provaz, díky tomu jsme postoupili do Evropy a díky tomu sbíráme body v lize.
Jak moc byl zápas i vzhledem k potížím v uplynulém týdnu náročný?
Náročný byl, ale je důležité se nevracet ke starým zápasům a událostem. Hráli jsme jeden za druhého, není to o tom, že jeden hráč dá branku, ale že tým vyhraje.
Mohlo vám u vaší trefy pomoci i třeba působení v Teplicích?
To určitě ne, situace se nějak seběhla a rozeběhl jsem se proti balónu. Nad ničím jsem nepřemýšlel.
Když vstřelí hráč proti svému bývalému celku gól, příliš ho neslaví, přemýšlel jste o tom také?
Upřímně ani moc ne, není velký důvod, abych ho neslavil. Samozřejmě jsem hrál v Teplicích jako odchovanec, ale v A-týmu jsem nebyl natolik dlouho, abych branku neslavil.
Brali jste zápas třeba jako případnou rozlučku s trenérem Trpišovským?
Trochu ano, protože nikdo v kabině neví, co se děje. Trenér nám slíbil, že si s námi po zápase sedne a probere situaci, nyní ale nikdo nic nevíme.
Více...
Méně...

Rozhovor s Bojanem Dordičem
Co tě přivedlo k fotbalu a kde jsi s fotbalem začínal? Začal jsem hrát s kamarádem a fotbal jsem si zamiloval. První fotbalové krůčky jsem dělal doma v Bosně. Jak jsi se dostal ze své rodné země do České republiky a komu vděčíš za tento přesun? Do Česka jsem se dostal přes svého manažera, takže dík patří jemu a kamarádovi Sivrićovi. Ve Varnsdorfu jsi byl již v době postupu do první ligy, teď jsi tady podruhé. Změnilo se něco za tu dobu co jsi hrál v Táborsku? Změnil se celý trenérský tým a je tady spoustu nových hráčů, kromě toho asi žádné velké změny nevnímám. Co říkáš na začátek sezóny, podle tabulky si zatím vedete dobře. Jaký soupeř byl podle tebe zatím nejtěžší a na jaký zápas se těšíš? Zatím jsme spokojení, ale musíme dál poctivě pracovat a bojovat v každém utkání. Nejtěžší zápas byl asi s Táborskem, který jsme těsně prohráli golem z penalty. Nejvíc se těším na zápasy s...
Co tě přivedlo k fotbalu a kde jsi s fotbalem začínal?

Začal jsem hrát s kamarádem a fotbal jsem si zamiloval. První fotbalové krůčky jsem dělal doma v Bosně.

Jak jsi se dostal ze své rodné země do České republiky a komu vděčíš za tento přesun?

Do Česka jsem se dostal přes svého manažera, takže dík patří jemu a kamarádovi Sivrićovi.

Ve Varnsdorfu jsi byl již v době postupu do první ligy, teď jsi tady podruhé. Změnilo se něco za tu dobu co jsi hrál v Táborsku?

Změnil se celý trenérský tým a je tady spoustu nových hráčů, kromě toho asi žádné velké změny nevnímám.

Co říkáš na začátek sezóny, podle tabulky si zatím vedete dobře. Jaký soupeř byl podle tebe zatím nejtěžší a na jaký zápas se těšíš?

Zatím jsme spokojení, ale musíme dál poctivě pracovat a bojovat v každém utkání. Nejtěžší zápas byl asi s Táborskem, který jsme těsně prohráli golem z penalty. Nejvíc se těším na zápasy s Baníkem Ostrava.

Když zrovna nehraješ fotbal, máš i jiné záliby? Co je tvá nejčastější aktivita po tréninku?

Rád chodím plavat nebo se kouknu na nějaký film. Po tréninku se věnuji regeneraci a rád si zajdu do posilovny.

Sleduješ první českou ligu? A máš nějaký tým, kterému fandíš?
Ligu sleduji pravidelně a fandím FK Jablonec.

Ronaldo – Messi....kdo je podle tebe lepší fotbalista?

Ronaldo , ale jsou oba fantastičtí a určitě z jiné planety.

Čeho bys chtěl ve své fotbalové kariéře dosáhnout? Máš nějaký vysněný klub, za který si chceš zahrát?

Mým snem je zahrát si ligu mistru. Můj jediný vysněný klub je Manchester United.

Více...
Méně...

Milan Procházka přestoupil do FK Litoměřicko
Dvacetiletý levý obránce či stoper Milan Procházkastráví podzimní část letošní sezony v dresu nováčka třetí ligy FK Litoměřicko. Milan Procházka opustil Viktorii v závěru přestupového období a odešel na hostování do Litoměřicka. Dvacetiletý fotbalista už má za sebou úspěšnou premiéru – o víkendu nastoupil jako střídající hráč do utkání na hřišti béčka Táborska, kde Litoměřicko vyhrálo 3:1 a právě Procházka vstřelil třetí gól.

Dvacetiletý levý obránce či stoper Milan Procházkastráví podzimní část letošní sezony v dresu nováčka třetí ligy FK Litoměřicko.

Milan Procházka opustil Viktorii v závěru přestupového období a odešel na hostování do Litoměřicka.

Dvacetiletý fotbalista už má za sebou úspěšnou premiéru – o víkendu nastoupil jako střídající hráč do utkání na hřišti béčka Táborska, kde Litoměřicko vyhrálo 3:1 a právě Procházka vstřelil třetí gól.

Více...
Méně...